• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF3923Po dwóch pojedynkach we własnej hali, tenisiści Energi KTS wybierają się w niedzielę na mecz do Gdańska. Rywalem torunian będzie jeden z czołowych zespołów Lotto Superligi, drużyna Unii AZSu AWFiS.

Torunianie nie zrealizowali ostatnio założonego planu i nie zdobyli kompletu punktów w dwóch meczach rozgrywanych w hali przy ul. Bema. Energa KTS sensacyjnie przegrała z drużyną z Grudziądza 2:3 oraz pokonała 3:0 ZKS Palmiarnię Zielona Góra. W 9. kolejce Lotto Superligi rywal torunian będzie zdecydowanie trudniejszy. Zespół z Gdańska zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli i nie ukrywa swoich medalowych aspiracji.

Jedziemy na luzie, na pewno będziemy walczyli o każdy punkt, który jest dla nas bardzo cenny. Drużyna z Gdańska jest faworytem więc zagramy bez presji. Dzięki ostatniemu zwycięstwu z zespołem z Zielonej Góry, z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, teraz będzie nam się grało lepiej. Bez kompleksów podejdziemy do tego pojedynku i postaramy się ukraść trochę punktówzdradził plan na ten mecz Konrad Kulpa.

Liderem zespołu z Gdańska jest Chińczyk Wei Shihao. Ten 20-latek miał bardzo dobry początek sezonu. Ostatnio jednak z powodu choroby nie zagrał w wygranym przez gdańszczan meczu w Działdowie z Dekorglassem oraz niespodziewanie przegrał 1:3 z Markiem Badowskim z Grodziska Mazowieckiego.

Znam bardzo dobrze tego zawodnika, w Chinach występowaliśmy w jednym klubie. Często ze sobą graliśmy i niestety to Wei Shihao częściej wygrywał. Wiem również, że ostatnio miał problemy ze zdrowiem, ale wszystko już jest w porządku i w niedzielę ma zagrać – wspomniał Han Chuanxi.

Torunianie muszą również uważać na Rosjanina Mikhaila Paikova. To zawodnik, który z 9. pojedynków tego sezonu wygrał aż 6. pokonując między innymi Harmeeta Desai z Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz oraz Pawła Fertikowskiego (Dekorglass Działdowo). Jednak w jeszcze lepszej dyspozycji jest Patryk Chojnowski, który najpierw zwyciężył ze słowackim obrońcą Wang Yangiem, a następnie sprawił jeszcze większą niespodziankę.

Patryk pokazał, że jest w formie. Ograł ostatnio Chun Ting Wonga z Hongkongu, który jest w najlepszej 10. na świecie (aktualnie zajmuje 8. miejsce w rankingu ITTF – przy. red.). Na pewno więc czuje się dobrze i jest pewny siebie. Z Patrykiem lubię grać i udawało mi się wygrywać. Myślę, że mamy bilans pół na pół. Jeśli więc doszłoby do takiego meczu, to sadzę, że to Patryk może być bardziej zestresowany niż ja – powiedział Konrad Kulpa.

Trener Grzegorz Adamiak, który do Gdańska dotrze bezpośrednio z Australii, gdzie prowadził juniorską reprezentacją Polski walczącą w Mistrzostwach Świata, będzie miał optymalny skład. Do dyspozycji szkoleniowca Energi KTS oprócz Konrada Kulpy i Hana Chunaxi będą również Tomasz Kotowski oraz Abdel Kader Salifou. Początek meczu w Gdańsku, w niedzielę o godz. 18:00.