• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF3932Lider tabeli, Dartom Bogoria będzie kolejnym rywalem tenisistów stołowych Energi KTSu. W piątek w Grodzisku Mazowieckim torunianie zmierzą się z wicemistrzem Polski z ubiegłego sezonu.

W pierwszym meczu w Toruniu, Energa KTS niespodziewanie wygrała z Dartomem Bogorią 3:2. Goście wystąpili wtedy w rezerwowym składzie bez jednego ze swoich liderów Gionisa Panagiotisa. W piątek, w rewanżu ten doświadczony Grek ma już na pewno zagrać.

Na pewno to będzie dużo trudniejszy mecz. Panagiotis jest bardzo dobrym, doświadczonym zawodnikiem. Nie jesteśmy jednak bez szans, mamy „Kotka”, który już raz pokazał, że potrafi grać z obrońcami, pokonał ostatnio Wang Yangapowiedział Grzegorz Adamiak – trener Energi KTS Toruń

W Grodzisku Mazowieckim Energa KTS wystąpi bez Abdela Kadera Salifou. Zagrają za to: Konrad Kulpa, Han Chuanxi oraz Tomasz Kotowski, który liczy na pojedynek z greckim obrońcą.

Czuje się dobrze z obrońcami, ale musimy pamiętać, że Gionis bazuje tylko na piłce podciętej. Ostatni raz gdy grałem z nim w Toruniu, przegrałem 0:3, ale w trzecim secie prowadziłem już 9:4 i nie udało mi się „dowieźć” zwycięstwa. Liczę po cichu, że w piątek uda mi się z nim zagrać – stwierdził Tomasz Kotowski.

Skład drużyny wicemistrzów Polski uzupełniają Czech znany z występów w zespole z Torunia, Pavel Siruczek oraz utalentowany Polski zawodnik, Marek Badowski.

Z Markiem Badowskim mam bardzo wyrównany bilans, raz wygrywał on raz ja także w tym pojedynku jest szansa na zwycięstwo. Pavel Sirucek cały czas prezentuje wysoką formę, ale Han Chuanxi grał z nim w drużynie, trenowali razem więc też się znają i zapowiada się ciekawy pojedynekpodsumował Konrad Kulpa.

Początek meczu w Grodzisku Mazowieckim zaplanowano w piątek o godz. 18:00.