• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF4091Kolejny maraton pojedynków w Lotto Superlidze mają przed sobą tenisiści stołowi Energi KTSu. W czwartek torunianie zmierzą się w Ostródzie z drużyną Morlin, w niedzielę jadą na mecz do Zielonej Góry, a w perspektywie jest jeszcze pojedynek we własnej hali z AZSem Rzeszów.

Sześć dni i aż trzy pojedynki do rozegrania, w tym dwa mecze na wyjeździe, mają przed sobą zawodnicy Energi KTSu. Już w piątek torunianie zmierzą się w Ostródzie z drużyną Morlin. W pierwszym meczu zespół Grzegorza Adamiaka wygrał 3:1. Ostródzianie bronią się przed spadkiem z Lotto Superligi, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą aż 8. punktów do bezpiecznej pozycji.

Jesteśmy faworytami aczkolwiek drużyna z Ostródy dysponuje zawodnikiem z Azji (Tzu Hsiang Hung – przyp. red.), który już w pierwszym meczu pokazał, że gra na wysokim poziomie. Ograł Hana Chuanxi. Jego obecność może nam utrudnić sytuację. Jeśli zaś zagrają w krajowym składzie, to powinniśmy sobie poradzićprognozował Konrad Kulpa.

Tzu Hsiang Hung to zdecydowany lider drużyny z Ostródy. Ma na swoim koncie 9 zwycięstw i tylko 4 porażki, jako jedyny spośród wszystkich graczy zespołu Morlin ma dodatni bilans spotkań. Skład uzupełniają młodzi Polacy: Marco Golla, Kacper Petaś oraz Kamil Dziadek.

Na pewno nie możemy zlekceważyć rywala. Nie mamy informacji czy wystąpią w najsilniejszym składzie, czy bez swojego lidera. Nawet jeśli zagra zawodnik z Tajwanu, to jesteśmy na to przygotowani. Oprócz meczu w Ostródzie czeka nas też pojedynek w Zielonej Górze i w obu przypadkach liczmy na 6 punktówpowiedział Tomasz Kotowski.

Po meczu w Ostródzie torunianie wracają do Torunia by już w niedzielę zmierzyć się w Zielonej Górze z kolejną drużyną niżej notowaną w tabeli. Oprócz dwóch wyjazdowych pojedynków z rzędu, Energa KTS ma również przed sobą mecz we własnej hali. W środę 20 marca torunianie podejmą AZS Politechnikę Rzeszów.