• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF4292Przegrana w Ostródzie podziała niezwykle mobilizująco na drużynę Energi KTS. Dwa dni po niespodziewanej porażce z drużyną Morlin, torunianie pokonali w Zielonej Górze ZKS Palmiarnię 3:0.

O sporym pechu mogą mówić tenisiści stołowi z Zielonej Góry. 48 godzin przed meczem z ZKS Palmiarnią, torunianie niespodziewanie gładko przegrali w Ostródzie z niżej notowaną drużyną Morlin. Porażka oraz jej styl były niezwykle rozczarowujące, z tego też powodu na mecz z ostatnim zespołem w tabeli, Energa KTS jechała podwójnie zmotywowana.

Po porażce w Ostródzie byliśmy niezwykle zdeterminowani, bardzo odczuliśmy przegraną z drużyną Morlin i zależało nam na rehabilitacji. Dodatkowo wygrana w Zielonej Górze praktycznie przesądza o naszym utrzymaniu w Lotto Superlidze - powiedział Grzegorz Adamiak.

Przeciwko najsłabszej drużynie Lotto Superligi, Energa KTS wystąpiła w identycznym składzie jak w Ostródzie, z Abdelem Kaderem Salifou oraz Konradem Kulpą i Tomasz Kotowskim. Pojedynek otwierający to starcie reprezentanta Francji z Kamilem Nalepą.

Początek był bardzo nerwowy. Salifou grał niepewnie. Przegrał pierwszego seta. Druga partia była kluczowa, Francuz wygrał ją 18:16 i potem już „poszło”, zwyciężył również w dwóch kolejnych setach i w całym meczu 3:1 – podsumował Grzegorz Adamiak, trener Energi KTS.

W drugim pojedynku Konrad Kulpa pewnie zwyciężył z Jakubem Jankowskim.

Kulpi” podszedł do tego meczu bardzo profesjonalnie, od samego początku był niezwykle skoncentrowany. On także chciał się zrehabilitować za porażkę w Ostródzie. Z każdym kolejnym setem nabierał więcej pewności i pokonał Jakuba Jankowskiego 3:0ocenił występ swojego podopiecznego szkoleniowiec Energi KTS

Najwięcej emocji dostarczył mecz Tomasza Kotowskiego z Łukaszem Wachowiakiem.

Kotowski przegrywał już 1:2, ale trzeba przyznać, że w obu przypadkach Wachowiak zagrał na sporym ryzyku a i „Kotek” miał problemy z koncentracją. Gdy skupienie wróciło to dwie kolejne partie były już pod kontrolą Tomkapodsumował Grzegorz Adamiak

Energa KTS pokonała ZKS Palmiarnię 3:0 i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek torunianie mają 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.