• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

 HOF3820Z myślą o nowym sezonie wybrała się do Bydgoszczy drużyna Energi KTS. Dla obu zespołów wynik meczu nie miał już większego znaczenia. Gospodarze wystąpili w najsilniejszym zestawieniu i wygrali 3:1.

Derbowy pojedynek miał tylko i wyłącznie znaczenie prestiżowe. Obie drużyny mają zapewniony udział w rozgrywkach Lotto Superligi w przyszłym sezonie i nie mają już szans na awans do czołowej czwórki. Trener Grzegorz Adamiak zadecydował więc by najbliższe pojedynki były formą zbierania kolejnych doświadczeń przez Konrada Kulpę i Tomasza Kotowskiego.

Rezultat derbowego pojedynku przyjęliśmy ze spokojem. Faworytem była drużyna z Bydgoszczy. Zagraliśmy kolejny mecz bez Hana Chuanxi. Nie mamy już szans na poprawę miejsce w tabeli stąd podjęliśmy decyzję by jak najwięcej grali polscy zawodnicy. Chcemy by zbierali doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnym sezonie. Z tego też powodu Abdel Kader Salifou został wystawiony na pozycji numer trzy – powiedział Krzysztof Piotrowski – Prezes Energi KTS Toruń

Konrad Kulpa przegrał z Viacheslavem Burovem 1:3. W takim samym stosunku Tomasz Kotowski uległ Dongsoo Kangowi. Jedyne zwycięstwo dla Energi KTS odniósł Abdel Kader Salifou, który pokonał Artura Grelę 3:0. Dzięki temu swój drugi pojedynek rozegrał Tomasz Kotowski. Tym razem od „Kotka” lepszy był Rosjanin Viacheslav Burov wygrywając 2:0.

Utrzymanie mamy już pewnie dlatego myślimy o przyszłym sezonie. Wiadomo, że musimy przebudować zespół by walczyć o wyższe cele. Przedłużyliśmy już umowy z Konradem Kulpą oraz Tomasz Kotowskim. Od pewnego czasu nie ma już z nami Hana Chuanxi, który zdecydowanie zawiódł nasze oczekiwania. Propozycji nowej umowy nie otrzyma również Abdel Kader Salifou. Francuz co prawda wypełnił plan minimum jaki założyliśmy, ale miał też kilka słabszych momentów, gdy przegrywał np. z młodymi polskim zawodnikami – ocenił Krzysztof Piotrowski.

W dwóch ostatnich pojedynkach sezonu, podobnie jak w meczu w Bydgoszczy, sporo okazji do gry będą mieli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski. Działacze Energi KTS prowadzą już także zaawansowane rozmowy z zagranicznymi zawodnikami, którzy w przyszłym sezonie mają dołączyć do toruńskiej drużyny.