• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF4221Zwycięstwem zakończyli sezon w Lotto Superlidze tenisiści stołowi Energi KTSu. Torunianie pokonali na wyjeździe zespół z Białegostoku 3:2. Komplet punktów zdobył Konrad Kulpa. Jedną wygraną odniósł Tomasz Kotowski.

W ostatnim meczu w tym sezonie, Energa KTS, podobnie jak w poprzednim spotkani, wystąpiła tylko w krajowym składzie. Przeciwko Dojlidom zagrali Marcin Woskowicz, Tomasz Kotowski oraz Konrad Kulpa. Liderem drużyny ponownie okazał się ten ostatni, który wygrał oba pojedynki.

Ciesze się, że w ostatnim meczu udało mi się zdobyć komplet punktów, tym bardziej, że udało mi się pokonać silnego zawodnika, Chińczyka z Białegostoku, który wygrał ponad 20 gier w tym sezonie. Ciesze się tym bardziej, że on ma nieprzyjemny styl, serwis jest jego silną stroną i ma mocny forhend. Gra chińską okładziną, a to wymaga innego podejścia. Fajnie, że na koniec sezonu udało mi się pokonać tak mocnego rywalapowiedział Konrad Kulpa – Energa KTS Toruń

Ponadto Konrad Kulpa 3:0 pokonał też Piotra Michalskiego, młodego wychowanka klubu z Białegostoku i drugi raz w tym sezonie zdobył komplet punktów. Trzeci punkt dla Energi KTS wywalczył Tomasz Kotowski, ale zanim do tego doszło „Kotek” także zmierzył się z Yongyin Li.

W pierwszej grze spotkałem się z Chińczykiem z drużyny Dojlid. Miałem duży problem z odbiorem serwisu,. Grałem bardzo słabo, w ciągu trzech setów zdobyłem w sumie 10 punktów. To był fatalny występ. W drugim meczu zmierzyłem się z Piotrem Michalskim. Wygrałem pewnie 2:0 i mogliśmy się cieszyć z ze zwycięstwa w ostatnim pojedynku w tym sezonie – podsumował Tomasz Kotowski – Energa KTS Toruń

Wyjazdowy pojedynek z drużyną z Białegostoku był ostatnim meczem w tym sezonie dla Energi KTSu. Tegoroczne rozgrywki torunianie ukończyli na 9. pozycji i utrzymali się w Lotto Superlidze.