• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

trening na pgeJuż w niedzielę zawodnicy Energi Manekina, w drugiej kolejce Lotto Superligi, zmierzą się z 3S Polonią Bytom. W ramach promocji tenis stołowego cztery pojedynki tej rundy zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Podopieczni Grzegorza Adamiaka nie mieli dużo czasu na świętowanie po wyjazdowym zwycięstwie w Gdańsku, gdzie na inaugurację pokonali zespół AZS AWFiS Balty 3:0. Już w niedzielę czeka ich teoretycznie większe wyzwanie i pojedynek z drużyną z Bytomia. Początkowo mecz miał się odbyć w Toruniu, ale decyzją władz Lotto Superligi, cztery pojedynki najbliższej kolejki, odbędą się na PGE Narodowym. Celem jest popularyzacja dyscypliny i przyciągnięcie kibiców na to wyjątkowe wydarzenie.

Mieliśmy zmierzyć się z 3S Polonią we własnej hali, ale ostatecznie zagramy na PGE Narodowym. To będzie bardzo duże wydarzenie na skalę całego kraju. Jednego dnia, w jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć wiele gwiazd światowego tenisa stołowego oraz najlepszych polskich zawodników – powiedział Tomasz Kotowski – zawodnik Energi Manekina Toruń.

W pierwszej kolejce spotkań 3S Polonia dość niespodziewanie aż 0:3 przegrała we własnej hali z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Na domiar złego kontuzji nabawił się jeden z krajowych liderów drużyny, Mateusz Gołębiowski i jego występ w niedzielnym pojedynku stoi pod dużym znakiem zapytania.

Nie wiadomo jak porażka i kontuzja Gołębiowskiego wpłynie na zespół z Bytomia. Z jednej strony może to nieco „podciąć skrzydła”, a z drugiej, być może wpłynie motywująco. Ostatnio trudno nam się gro przeciwko 3S Polonii i zwykle przegrywaliśmy, może teraz uda się wygrać. Wystąpimy w tym samym składzie co w Gdańsku i liczę na dobrą postawę naszej drużyny – przyznał Grzegorz Adamiak – trener Energi Manekina.

Zespół toruński będzie mógł liczyć w Warszawie na liczną grupę swoich kibiców. Klub wynajął autokar, w którym miejsca rozeszły się błyskawicznie i w stolicy, tenisiści stołowi Energi Manekina będą wspierani przez swoich fanów. Początek meczu na PGE Narodowym w niedzielę o godz. 11:00.