• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga mężczyzn
So 17 Kwi 2021, godz. 16:00
MOJEBERMUDY GORZOVIA GORZÓW Wlkp. - ENERGA MANEKIN Toruń II
I liga mężczyzn
N 18 Kwi 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - ZKS Zielona Góra II
I liga mężczyzn
So 24 Kwi 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - COCCINE GKTS Wiązowna

KulpaTo będzie mecz na szczycie Lotto Superligi tenisa stołowego mężczyzn. Lider tabeli, niepokonana drużyna Energi Manekina Toruń, w pojedynku derbowym, zmierzy się w Bydgoszczy z Lotto Zooleszcz Gwiazdą. Derby Kujaw i Pomorza już dziś.

Blisko miesiąc czasu musieli czekać kibice Energi Manekina na kolejny pojedynek swojej drużyny. Już w czwartek w Bydgoszczy niepokonany zespół z Torunia zmierzy się z drużyną Lotto Zooleszcz Gwiazdy. Ze względu na wysoką pozycję obu ekip, będzie to mecz na szczycie tabeli Lotto Superligi.

Wiadomo, że jest to bardzo prestiżowy pojedynek – powiedział Tomasz Kotowski. Jesteśmy liderem tabeli, zespół z Bydgoszczy jest na miejscu czwartym, takich derbów, by oba kluby były tak wysoko, jeszcze w naszym województwie nie było. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego pojedynku - zapewnia zawodnik Energi Manekina Toruń.

Zarówno dla Tomasza Kotowskiego oraz Konrada Kulpy będzie to już kolejny pojedynek derbowy. Obaj zawodnicy doskonale zdają więc sobie sprawę jak ważne dla kibiców jest zwycięstwo z lokalnym rywalem.

Zdajemy sobie sprawę, że dla kibiców derbowe pojedynki mają ogromne znaczenie i wywołują większe emocje – zauważył Konrad Kulpa. My nie możemy jednak poddawać się tej presji i musimy podchodzić spokojnie do tego meczu. Znam zawodników z Bydgoszczy, wiem jak grają, mieliśmy czas by przygotować się do tej rywalizacji i ułożyć sobie odpowiednią taktykę – powiedział „Kulpi”.

W meczu w Bydgoszczy torunianie wystąpią wzmocnieni reprezentantem Hongkongu Ng Pak Namem, który już od kilku dni trenuje w Toruniu. Tajemnicą nie jest również z usług których obcokrajowców skorzysta szkoleniowiec drużyny z Bydgoszczy.

Jest dobry Japończyk, Asuka Machi oraz Rosjanin Viacheslav Burov, który ostatnio ogrywał naszych zawodników – stwierdził Grzegorz Adamiak. Do tej pory moi podopieczni mieli problem by z nim wygrać i mam nadzieję, że to się zmieni już w czwartek. Jedyną zagadką jest dla nas, który z Polaków zagra przeciwko nam, czy Artur Grela, czy Patryk Jendrzejewski. Bez względu na to, czeka nas trudne zadanie – podsumował trener Energi Manekina.

Torunianie z kompletem czterech zwycięstw są liderami tabeli, Lotto Zooleszcz z jedną porażką i trzema wygranymi zajmuje aktualnie czwarte miejsce. Początek meczu w Bydgoszczy zaplanowano o godz. 18:00.