• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Dwa bardzo ważne pojedynki mają przed sobą zawodnicy Energi Manekina. By liczyć się w walce o prawo gry w rundzie play off, torunianie muszą zwyciężyć zarówno niedzielny mecz z Poltarex Pogonią Lębork oraz we wtorek w Grudziądzu z Olimpią-Unią.

Po 16. kolejkach Energa Manekin zajmuje 8. pozycję w tabeli Lotto Superligi. Torunian wyprzedza zespół z Bydgoszczy, który ma o jeden mecz rozegrany więcej oraz drużyny z Rzeszowa. Obie te ekipy mają na swoim koncie 24 punkty czyli o jeden więcej niż podopieczni Grzegorza Adamiaka. Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze 6 kolejek, jeśli torunianie chcą się jeszcze włączyć do walki o play offy, muszę wygrać dwa najbliższe pojedynki by nie stracić kontaktu z drużynami z miejsca piątego i szóstego.

- To są dwa mecze, które musimy wygrać, innej opcji nie ma – powiedział Krzysztof Piotrowski, prezes Energi Manekina Toruń. - Liczą się tylko zwycięstwa, najlepiej oczywiście za trzy punkty. Wygrana za dwa punkty też będzie dobra i tragedii nie będzie, ale może to nam bardzo skomplikować sytuację. Zależy nam na zdobyciu kompletu punktów – dodał.

Okazja do tego jest idealna. Zarówno niedzielny przeciwnik – Poltarex Pogoń oraz kolejny, Olimpia-Unia to rywale zdecydowanie w zasięgu ekipy toruńskiej. Zespół z Grudziądza wygrał do tej pory 5 pojedynków, a w pierwszej rundzie uległ w Toruniu 0:3. Co ciekawe drużyna z Lęborka ma na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa, ale jedno z nich odniosła we własnej hali… właśnie z torunianami. Energa Manekin musi więc zmazać plamę i zrewanżować się za wcześniejszą wyjazdową „wpadkę”.

- Pamiętajmy jednak, że w pierwszej rundzie przegraliśmy w Lęborku z Pogonią 0:3. Nie graliśmy wtedy polskim składem, była z nami NG Pak nam, ale to i tak w niczym nam nie pomogło. Liczę jednak bardzo mocno, że udanie zrewanżujemy się rywalom i tym razem to my zwyciężymy za trzy punkty – podsumował prezes Energi Manekina.

Torunianie bardzo poważnie traktują oba pojedynki dlatego zarówno w niedzielę oraz w meczu przeciwko Olimpii-Unii zagrają z zagranicznym zawodnikiem w składzie.

- W obu pojedynkach wystąpimy, wydaje mi się, w najsilniejszym składzie – powiedział Piotrowski. - Przyjeżdża Yuki Hirano, który zakończył już swój udział w turnieju ITTF World Tour na Węgrzech (dotarł do 4. rundy eliminacji, przegrywając z Chorwatem Andrejem Gaciną 1:4 – przyp. red.) i w sobotę rano przyleciał do Warszawy – tłumaczył.

Niedzielny mecz z Poltarex Pogonią Lębork zaplanowano o godz. 16:00, w sali treningowej Areny Toruń. Wtorkowy mecz w Grudziądzu rozpocznie się o 18:00. Oba mecze będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube Lotto Superligi.