• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga mężczyzn
So 17 Kwi 2021, godz. 16:00
MOJEBERMUDY GORZOVIA GORZÓW Wlkp. - ENERGA MANEKIN Toruń II
I liga mężczyzn
N 18 Kwi 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - ZKS Zielona Góra II
I liga mężczyzn
So 24 Kwi 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - COCCINE GKTS Wiązowna

Trzeci mecz w rundzie rewanżowej wygrali tenisiści Energi Manekina. Torunianie pokonali na wyjeździe zespół Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów 3:2. Ponownie o zwycięstwie przesądził debel Damian Węderlich i Tomasz Kotowski.

Po dwóch pierwszych pojedynkach wygranych przez torunian wydawało się, że będzie to mecz z gatunku tych „bez historii”. Najpierw Tomasz Kotowski łatwo uporał się z Szymonem Kolasą 3:1, a następnie Konrad Kulpa wygrał z Patrykiem Dziubą 3:0. Torunianie prowadzili więc już 2:0 i było wiadomo, że z Rzeszowa przywiozą jakieś punkty. W kolejnym pojedynku Damian Węderlich przegrał z Piotrem Chodorskim 1:3. Goście złapali punkt kontaktowy. W partii numer cztery ponownie do stołu podeszli Konrad Kulpa oraz Szymon Kolasa. Choć to bardziej doświadczony i utytułowany „Kulpi” był faworytem tego pojedynku, to blisko o 10 lat młodszy Kolasa wyszedł zwycięsko z tego starcia, ogrywając torunianina 2:0.

- To była wpadkapowiedział Konrad Kulpa. - Zagrałem słabo. Źle taktycznie. Kiepsko serwowałem. Pojedynek był do dwóch setów, a ja po prostu nie zagrałem najlepiejprzyznał kapitan Energi Manekina.

Rzeszowianie doprowadzili więc do wyrównania i o wszystkim, podobnie jak w meczu w Bytomiu zadecydowała gra deblowa. Para Węderlich/Kotowski pokonała duet Dziuba/Chodorski 2:0 i to torunianie mogli się cieszyć z dwóch punktów i drużynowego zwycięstwa.

- Szkoda, że nie wygraliśmy za 3 punkty, ale cieszymy się, że jest kolejne zwycięstwoocenił „Kulpi”. - Zdobyliśmy dwa punkty i nadal jesteśmy niepokonani w drugiej rundzie. Cały też czas utrzymujemy siódme miejsce i pokazujemy, że jesteśmy najlepszą drużyną w tej grupiezakończył zawodnik Energi Manekina.

Kolejny mecz Energa Manekin rozegra 19 marca, w „Olimpijczyku”, z Poltarex Pogonią Lębork.