• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

 Drugi mecz w tym sezonie wygrali zawodnicy Energi Manekina. W niedzielne popołudnie torunianie pokonali we własnej hali Uczelnię Państwową Zamość 3:1 i zostali samodzielnym liderem rozgrywek.

Pojedynek z drużyną z Zamościa nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. W pierwszym meczu Konrad Kulpa musiał uznać wyższość Andrew Baggaley. Anglik pokonał torunianina 3:1. Praktycznie każdy set był bardzo zacięty i rozstrzygał się dopiero po grze na przewagi.

Do remisu doprowadził lider Energi Manekina, Japończyk, Shogo Tahara. Doświadczony Filip Szymański, po walce, ale przegrał z reprezentantem z Kraju Kwitnącej Wiśni 1:3.

Przed trudnym zadaniem, w kolejnym starciu, stanął Tomasz Kotowski. Zmobilizowany nieobecnością w pierwszej kolejce „Kotek”, rozegrał świetny mecz z faworyzowanym Danielem Górakiem. Pięciokrotny Indywidualny Mistrz Polski miał spore problemy z agresywnym stylem gry Kotowskiego. Ostatecznie torunianin pokonał swojego rywala 3:2 i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Przysłowiową „kropkę nad i” ponownie postawił Shogo Tahara, który drugi raz podszedł tego dnia do stołu i drugi raz pokonał tenisistę stołowego z Zamościa. Tym razem Japończyk, pomimo przegranej w pierwszym secie, zachował zimną krew w dwóch kolejnych partiach i odprawił z kwitkiem Andrew Baggaley 2:1, a Energa Manekin pokonała Uczelnię Państwową Zamość 3:1. Była to druga wygrana torunian za trzy punkty i dzięki temu podopieczni Grzegorza Adamiaka zostali samodzielnymi liderami tabeli Lotto Superligi. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra już w piątek, 10 września z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.