• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Wyjazdowa wygrana z liderem tabeli, Lotto Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz oraz niespodziewana porażka we własnej hali z UKS Dojlidy Białystok to weekendowy bilans naszej drużyny. Dzięki wygranej z lokalnym rywalem torunianie zapewnili już sobie występ w fazie play off.

Z piekła do nieba, tak można najkrócej podsumować postawę Energi Manekina w dwóch ostatnich pojedynkach. Torunianie stracili punkty w meczu z teoretycznie słabszym rywalem, by dwa dni później odnieść spektakularne, wyjazdowe zwycięstwo z liderem tabeli, drużyną z Bydgoszczy. W piątek Energa Manekin nadspodziewanie łatwo uległa niżej notowanemu zespołowi z Białegostoku 1:3. Już w pierwszym starciu Damian Węderlich musiał uznać wyższość Patryka Zatówki.

- Patryk jest jest bardzo wymagającym rywalem i  zawsze trudno mi się z nim graprzyznał Damian Węderlich. - Dysponuje bardzo dobrym serwisem. Bardzo dobrze radził tez sobie z moim pierwszym podaniem i nie mogłem go niczym zaskoczyć. To była mój największy problem podczas tego starcia i stąd taki wynikpowiedział „Wędka”.

Blisko końcowego triumfy był Konrad Kulpa, który w drugim pojedynku zmierzył się z Aliaksandrem Khaninem. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny było aż 5 setów. Więcej atutów pokazał w końcówce Khanin i pokonał Kulpę 3:2. Na moment nadzieje przywrócił Tomasz Kotowski, który wygrał z Kamilem Zdzienickim, ale to było wszystko na co tego dnia było stać gospodarzy. W kolejnym meczu i jak się później okazało ostatnim, Damian Węderlich przegrał z Khaninem i goście mogli się cieszyć z niespodziewanego triumfu 3:1. Torunianie mieli mało czasu na otrząśniecie się z przegranej. Dwa dni później zobaczyliśmy już zupełnie inne oblicze toruńskich graczy. Być może gorąca atmosfera pojedynku derbowego lub fakt faworyzowania drużyny lidera tabeli, zdjął presję z podopiecznych Grzegorza Adamiaka. Lotto Polski Cukier Gwiazda wystawiła przeciwko torunianom skład z aż dwoma zagranicznymi tenisistami. Jednak już pierwszy mecz pokazał, że nazwiska „nie grają”. Vladislav Ursu przegrał z Konradem Kulpą 2:3.

- Od pierwszej piłki byłem bardzo skoncentrowanyzaznaczył Konrad Kulpa. - Kluczowe znaczenie miał to, że przy każdym serwisie starałem się zaskakiwać rywala i często zmieniać sposób pierwszego podania. Zagrywałem piłki z różną rotacją, w różne miejsca, by maksymalnie utrudnić odbiór rywalowipodkreślił „Kulpi.

W drugim pojedynku Damian Węderlich nie znalazł skutecznego sposobu na doświadczonego Viacheslava Burova przegrywając 0:3. Zespół toruński ponownie wyszedł na prowadzenie po trzecim starciu. Tomasz Kotowski okazał się lepszy od Artura Greli, zwyciężając 3:1.

- Moje pojedynki z Arturem są zwykle bardzo wyrównane, raz wygrywa on, raz japrzyznał Tomasz Kotowski. - Tym razem byłem zarówno skuteczny na serwisie i odbiorze i to dało mi zwycięstwopowiedział „Kotek”.

Do remisu w pojedynku doprowadził Vladislav Ursu, który pokonał Damiana Węderlicha i o wszystkim musiał rozstrzygnąć debel. Para toruńska Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski nie pozostawiła złudzeń dwójce Burov/Grela wygrywając 2:0 i pieczętując tym samym zwycięstwo torunian w meczu derbowym 3:2. Dzięki wyjazdowej wygranej w Bydgoszczy Energa Manekin utrzymała trzecie miejsce w tabeli i może być już pewna gry w rundzie play off.

W wtorek 21 grudnia, torunianie rozegrają ostatni pojedynek w pierwszej rundzie rozgrywek Lotto Superligi oraz w 2021 roku. Gospodarze podejmą w hali „Olimpijczyka” zespół Energa-Morliny Ostróda. Początek meczu o godz. 18:00. Wstęp wolny.