• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 

Dyspozycja zespołu w pierwszej rundzie rozgrywek i zajęcie wysokiego trzeciego miejsca w lidze, to na pewno powody do zadowolenia. Dzięki temu okres świąt Bożego Narodzenia oraz przełom roku upłynie zawodnikom w przyjemnej atmosferze i dobrych nastrojach.

We wtorek wieczorem toruńscy zawodnicy wygrali z Energą-Morlinami Ostróda i nie tylko myślami mogli już być przy wigilijnym stole. W najlepszej sytuacji był oczywiście Damian Węderlich, który święta spędza w gronie najbliższych i nie musiał poświęcać dodatkowego czasu na dojazd do rodzinnego domu.

- Święta spędzę w Toruniu, gdzie mam prawie całą rodzinęmówi Damian Węderlich. - Część świat spędzę w rodzinnym domu z mamą i dziewczyną, a drugą część świat spędzimy razem z dziewczyną u jej rodziny, która też mieszka w Toruniu. Na pewno w wolnym czasie znajdę czas na trochę odpoczynku i może jakieś ćwiczenia typu rozciąganiezaznacza „Wędka”.

Życie profesjonalnego sportowca, to zwykle ciągłe wyjazdy i rozłąka z rodziną. Święta Bożego Narodzenia to jedna z nielicznych okazji, by spotkać się z bliskimi, wypocząć, nabrać dystansu i pofolgować sobie podczas świątecznych posiłków.

- Po meczu z Ostródą i prosto po klubowej kolacji pojechałem na święta do rodziny do Lublina, spędzę tutaj około tygodniazaznacza Konrad Kulpa. - Dwa dni przed Sylwestrem melduję się w Toruniu na treningu (taki plan ustaliłem z trenerem). Siódmego stycznia mamy pierwszy mecz w drugiej rundzie, więc z jednej strony chciałbym jak najdłużej spędzić czas z rodzicami i bratem i zostać dłużej w domu, bo święta i wakacje są praktycznie jedynymi ku temu okazjami, tym bardziej, że rodzice nie mieszkają na stałe w Polsce. Z drugiej jednak strony, wiem, że nie mogę pozwolić sobie na zbyt długą przerwę od treningów, bo dość szybko zaczynamy 2. kolejkę, więc chciałbym być w formie od początku Nowego Roku. Z tego powodu, po rozmowie z trenerem, zaczynamy treningi już przed Sylwestrem. Dawno się nie widziałem z rodziną, więc też potrzebuję tego zdrowego balansu i potrzebuję naładować baterie przed drugą rundą. Na pewno będę odpoczywał, regenerował się, znając życie pogram trochę z bratem w tenisa, na pewno pozwolę sobie na więcej jeśli chodzi o dietę, bo na co dzień bardzo się pilnuję i zwracam mocno uwagę na to co jem. W domu pozwolę sobie na wszystko, na co tylko będę miał ochotępodkreśla „Kulpi”.

W rodzinnym domu najbliższy czas spędzi również Tomasz Kotowski, ale i on podobnie jak pozostali zawodnicy Energi Manekina, już we wtorek pojawi się w hali „Olimpijczyka”.

- W środę przyjechałem do rodzinnego domu i razem z najbliższymi spędzę Boże Narodzenie. 28 grudnia wracam już do Torunia, by potrenować między Sylwestrem a Nowym Rokiempowiedział Tomasz Kotowski.

W imieniu zawodników oraz działaczy, wszystkim kibicom Energi Manekina Toruń życzymy zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia!