• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Bardzo udaną pierwszą rundę rozgrywek mają za sobą tenisiści stołowi Energi Manekina. Torunianie, grając przez większość czasu tylko w krajowym składzie, zajmują wysokie, trzeciej miejsce w tabeli Lotto Superligi. Utrzymanie takiej dyspozycji w drugiej rundzie rozgrywek pozwala realnie myśleć o wywalczeniu pierwszego w historii medalu drużynowych Mistrzostw Polski.

Pierwsza runda rywalizacji w Lotto Superlidze, to bardzo dobra gra podopiecznych Grzegorza Adamiaka. Choć przez większość czasu Energa Manekin musiała radzić sobie tylko w krajowym składzie, to tercet: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich poradził sobie z presją i zapewnił drużynie wysoką pozycję w tabeli. Torunianie wygrali 10 pojedynków, a tylko 3 razy musieli uznać wyższość rywali.

- Po 1. rundzie mamy 3. miejsce grając praktycznie w polskim składziewspomina Konrad Kulpa, kapitan drużyny toruńskiej. - Nigdy wcześniej nie udało nam się awansować do „lepszej” połówki, a dziś mamy wysoką pozycję w tabeli, więc uważam, że jest to klubowy sukces. Wszyscy gramy dobrze, równo, coraz lepiej. Mamy wyrównany skład, możemy „szachować” ustawieniem, każdy może grać na każdej pozycji i wydaje mi się, ze przeciwnicy mogą mieć problem z przewidzeniem naszego ustawienia. Uzupełniamy się, w momencie gdy ktoś ma gorszy dzień, to ten drugi sprawia niespodziankępodkreśla Kulpa.

Torunianie zgromadzili w sumie 28 punktów i mają tylko jeden punkt straty do drużyny z Bydgoszczy, która zajmuje drugą pozycję. Do lidera tabeli, zespołu z Grodziska Mazowieckiego, Energa Manekin traci zaledwie 3 punkty.

- Pierwsza runda była z pewnością bardzo ciężka, ze względu na dużą liczbę meczów zwłaszcza, że listopad był wolny od ligi, a w innych miesiącach pojedynków było bardzo dużomówi Damian Węderlich. - Jestem zadowolony ze swojej dyspozycji oraz z wyników drużyny, udało nam się awansować do grupy mistrzowskiej, co było naszym planem przed rozpoczęciem sezonuzaznacza Węderlich.

 Duża liczba zwycięstw, to oczywiście zasługa bardzo dobrej dyspozycji poszczególnych zawodników. Po pierwszej rundzie najlepszym bilansem może pochwalić się Tomasz Kotowski.

- Dla mnie była to była wymarzona 1. rundamówi Tomasz Kotowski. - Ten etap zakończyłem z bilansem 11. zwycięstw i 2. porażek, także jestem z tego bardzo zadowolony. Nasz cel został osiągnięty i już zapewniliśmy sobie grę w fazie play off, a 7. stycznia zaczynamy druga rundę i będziemy walczyć o medalezapowiada Kotowski.

Do udanych, pierwszą rundę, pod kątem zdobyczy indywidualnej, może również zaliczyć Konrad Kulpa. Kapitan Energi Manekina może pochwalić się 58% skutecznością.

- Bilans jest dodatni 7:5, w tym wygrany debel w derbach z Bydgoszczą, więc wydaje mi się że jest dobrzezaznacza Konrad Kulpa. - Szkoda mi meczu z Aliaksandrem Khaninem i z Andrew Baggaleyem, bo byłem blisko wygranych. Cieszy mnie moja gra szczególnie pod koniec 2. rundy. Cały czas staram się rozwijać i powróciłem do treningu mentalnego z psychologiem sportowym. Czuję ogromną różnicę w świadomości, wiem jak radzić sobie z różnymi emocjami i przede wszystkim, jak być efektywnym mentalnie przy stole. Głowa jest podstawą wszystkiego, nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym. Jestem bardzo ciekawy tej wiedzy i ciągle czekam na nowe rzeczy, których będę mógł się nauczyćzaznacza Kulpa.

Już 7. stycznia Energa Manekin wraca do rywalizacji w Lotto Superlidze. W pierwszym pojedynku w 2022 roku torunianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną Dojlidy Białystok.

- Jeśli chodzi o plan na drugą rundę, to z pewnością będziemy walczyć o każdy punkt w ligowej tabeli, a po drugiej kolejce będziemy znali swojego rywala w fazie play offprzekonuje Damian Węderlich. - Myślę, że jest nawet szansa na medal w tym sezonie, jeśli nie trafimy na drużynę z Grodziska lub Działdowa, ale jest zdecydowanie za szybko żeby o tym myśleć, więc po prostu skupiamy się na treningach i najbliższych meczachzaznacza Węderlich.

W drugiej rundzie torunianie rozegrają 6 pojedynków. Oprócz Dojlid rywalami Energi Manekina będą: AZS AWFiS Balta Gdańsk, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Sokołów Jarosław oraz Dekorglass Działdowo.

- Na pewno przy wsparciu zawodników zagranicznych może być łatwiej o wywalczenie lepszej pozycji, ale zobaczymy co czas pokaże i czy będziemy mogli liczyć na ich obecnośćprognozuje Kulpa. - Ten sezon jest przełomowy dla naszego klubu, bo często mieliśmy zawodników z zagranicy i niestety, ale nie udawało się pomimo dobrego składu awansować do lepszej połówki więc tym bardziej dzisiaj cieszy to, że grając praktycznie w polskim składzie, zajmujemy 3. miejsce w tabeli. W 2022 roku walczymy dalejkończy Konrad Kulpa.

Po zakończeniu drugiej rundy rozpocznie się faza play off i decydująca walka o medale. Weźmie w niej udział 8 najlepszych zespołów. W tym gronie na pewno znajdzie się Energa Manekin Toruń.

To kolejne sukcesy sportowe realizowane pod egidą naszego Sponsora Tytularnego Energi z Grupy ORLEN.