• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Po ponad miesięcznej przerwie udanie do rywalizacji w Lotto Superlidze wrócili zawodnicy Energi Manekina. Torunianie pokonali na wyjeździe Sokołów Jarosław 3:1 i utrzymali 3. miejsce w tabeli. We wtorek w Działdowie, w ostatnim pojedynku sezonu zasadniczego, zmierzą z mistrzem Polski, Dekorglassem.

Torunianie zagrali w Jarosławiu w mocno eksperymentalnym składzie. Zabrakło Konrada Kulpy oraz Tomasz Kotowskiego, którzy zostali na miejscu i przygotowywali się do pojedynku z Dekorglassem Działdowo.

- Taka była decyzja treneraprzyznał Konrad Kulpa. – Nie było sensu byśmy jechali w najmocniejszym składzie do Jarosławia. Był Damian oraz Shogo, a pod naszą nieobecność szansę gry otrzymał Dawid Michna. Tomek Kotowski oraz ja zostaliśmy w Toruniu, by jak najlepiej przygotować się do wtorkowego pojedynku w Działdowie z Dekorglassempowiedział Konrad Kulpa.

Dla 16-letniego Dawida Michny była to już kolejna szansa na zbieranie doświadczenia w Lotto Superlidze. Zawodnik Energi Manekina pomimo przegranej z Szymonem Brudem pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Uległ rywalowi 2:3, ale do samego końca ambitnie walczył i miał szanse na wygraną.

Zwycięstwo Enerdze Manekinowi zapewnił duet Shogo Tahara oraz Damian Węderlich. Japończyk najpierw pokonał Mateusza Czernika 3:0, a następnie wygrał z Szymonem Brudem 2:0. Trzeci punkt dla Energi wywalczył Damian Węderlich.

- Zagrałem z Dawidem Jadamem, który jest młodym i perspektywicznym zawodnikiempowiedział Damian Węderlich. - Spodziewałem się, że będzie to dosyć łatwy mecz i, że uda mi się go rozstrzygnąć w 3 setach. Prowadziłem 2:0 i byłem już pewny, że ten mecz wygram bez większych komplikacji, ale Dawid zaczął grać dużo lepiej, przyzwyczaił się do moich zagrań, zaczął lepiej blokować i odbierać serwis. Sam też zmienił serw i sposób gry, co przysporzyło mi trochę kłopotów, ale udało mi się zachować zimną krew i zwyciężyć w końcówce 4 seta 12:10 – podsumował „Wędka”.

Energa Manekin pokonała Sokołów Jarosław 3:1 i utrzymała 3. pozycję w tabeli Lotto Superligi. Już we wtorek o godz. 18:00 torunianie zmierzą się w Działdowie z Dekorglassem. Po tym meczu dowiemy się, która drużyna będzie rywalem Energi Manekina w fazie play off.