• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Energa Manekin pokonała na wyjeździe mistrzów Polski, Dekorglass Działdowo 3:2. Dzięki temu pierwszą fazę play off rozpoczną z 3. miejsce w tabeli Lotto Superligi i w dwumeczu zmierzą się z AZS AWFiS Baltą Gdańsk.

W Działdowie torunianie wystąpili w najsilniejszym składzie. Do gry wrócili Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa, którzy decyzją trenera Grzegorza Adamiaka nie wystąpili w ostatnim meczu na Podkarpaciu. Do zwycięstwa zespół toruński poprowadził jednak Shogo Tahara. Japończyk wygrał dwa pojedynki, pokonując najpierw Patryka Lewandowskiego 3:0, a chwilę później Kamila Kurowskiego 2:0. Swoje mecz singlowe przegrali za to pozostali zawodnicy Energi Manekina. Tomasz Kotowski po zaciętym meczu przegrał z Patrykiem Chojnowskim 2:3.

- Na pewno cieszy wygrana z mistrzem Polski na ich tereniepodsumował Tomasz Kotowski. - Mój mecz z Patrykiem Chojnowskim nie był dobry. Bardzo słabo serwowałem i Patryk to wykorzystywał. Szkoda pierwszego seta, bo prowadziłem 9:6 i myślę, że gdybym wygrał tego seta mecz byłby inny i czuł bym się pewniej na tym serwisiepowiedział „Kotek”.

Wyższość rywala musiał tez uznać Konrad Kulpa, który uległ Jakubowi Dyjasowi 0:3.

- To nie był dobry mecz w moim wykonaniupowiedział Konrad Kulpa. - Miałem sporo niewymuszonych błędów. Z zawodnikiem tej klasy, co Jakub Dyjas trudno myśleć o zwycięstwie, gdy psuje się i nie trafia tyle piłek. Mogłem zagrać lepiej. Nie jestem zadowolone ze swojej postawyprzyznał „Kulpi”.

Obaj torunianie otrzymali jednak szansę na rehabilitację i ją wykorzystali. Przy stanie 2:2 o wszystkim zadecydował pojedynek deblowy, w którym para Kulpa/Kotowski zmierzyła się z duetem Lewandowski/Xu. Goście wygrali 2:1 i tym samym przypieczętowali drużynowe zwycięstwo. Dzięki temu Energa Manekin utrzymała się na 3. miejscu w tabeli po rundzie zasadniczej.

W ćwierćfinale podopieczni Grzegorza Adamiaka zmierzą się z 6. w klasyfikacji drużyną AZS AWFiS Balta Gdańsk. Pierwszy mecz zaplanowano 8 kwietnia w Toruniu, rewanż dwa dni później w Gdańsku. Jednak jeszcze wcześniej toruńscy gracze sprawdzą swoje formę podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski, która odbędą się w dniach 25-27 marca w Częstochowie.