• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Najważniejsze mecze sezonu mają przed sobą zawodnicy Energi Manekina. Już w piątek, w ćwierćfinale, torunianie podejmą w hali „Olimpijczyka” drużynę AZS AWFiS Balta. Rewanż w Gdańsku zaplanowano w niedzielę. Zwycięzca dwumeczu awansuje do półfinału i zagwarantuje sobie, co najmniej brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

W Lotto Superlidze nastał czas decydujących rozstrzygnięć. Osiem najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym awansowało do rundy play off i powalczy o medale. Po raz pierwszy w historii w tym gronie jest Energa Manekin Toruń.

- Udało nam się zakończyć rundę zasadniczą na 3. miejscu w tabeli, co jest świetnym wynikiem dla naszej drużynyocenił Damian Węderlich. - To oznacza, że naszym rywalem w pierwszej fazie play off, będzie zespół z Gdańska. Z pewnością jest to silna drużyna, ale myślę, że jeśli wszyscy dobrze zagramy, to jesteśmy w stanie wygrać ten dwumecz i zdobyć medal drużynowych mistrzostw Polskizapowiedział Damian Węderlich.

Gdańszczanie rundę zasadniczą ukończyli na 6. miejscu w tabeli, dlatego to wyżej sklasyfikowani torunianie mieli prawo zadecydować, gdzie obędzie się pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy. Wybór padł na halę „Olimpijczyka”. W tym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. Najpierw Energa Manekin, grając w krajowym składzie pokonała, na wyjeździe AZS AWFiS Baltę 3:1. W rewanżu to goście okazali się lepsi, pokonując torunian osłabionych brakiem Tomasz Kotowskiego, również 3:1.

- Wydaje mi się, że to korzystna sytuacja, że gramy z Gdańskiempowiedział Konrad Kulpa. - Jesteśmy faworytami tego dwumeczu, ale nie możemy lekceważyć przeciwników. To nasze pierwsze play offy i musimy podejść z zimną głową do tej rywalizacji. Będziemy walczyć i zrobimy wszystko, by wygrać i awansować do kolejnego etapuobiecał Konrad Kulpa.

Liderem zespołu z Gdańska jest doświadczony, były reprezentant Polski Wang Zeng Yi. Ten 39-letni zawodnik zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej Lotto Superligi. Z 30 rozegranych meczów wygrał aż 21. Najwyższe miejsce z torunian zajmuje w tym rankingu Tomasz Kotowski, który jest 10. Bilans „Kotka” to 12 zwycięstw i 6 porażek. Na 19. miejscu jest Shogo Tahara (10 zwycięstw i 2 porażki), Konrad Kulpa jest 21 (10-8), a Damian Węderlich plasuje się „oczko” niżej (10-12). Jeszcze niżej są dwaj pozostali zawodnicy z Gdańska. Tomasz Tomaszuk jest 33. (6-13), a Szymon Malicki zajmuje 36. pozycję (6-14).

- Na pewno czeka nas trudne straciepowiedział Tomasz Kotowski. - W zespole z Gdańska występuje Wang Zeng Yi, który jest wymagającym rywalem i bardzo trudno się z nim gra. W naszej drużynie wystąpi za to Japończyk, Shogo Tahara i liczymy na jego skuteczną postawę. Wierzę, że po ćwierćfinałowym dwumeczu, to Energa Manekin Toruń awansuje do półfinału Lotto Superligipodsumował Tomasz Kotowski.

Jednym z ostatnich sprawdzianów formy zawodników Energi Manekina były 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski. Duet Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski wywalczył 4. medal z rzędu, w tym trzeci złoty. Wydaje się więc, że sprawdzian generalny wypadł po myśli trenera Grzegorza Adamiaka, ale ostateczny skład zespołu Energi Manekina poznamy dopiero w piątek. Początek pierwszego meczu ćwierćfinałowego zaplanowano o godz. 18:00 w hali „Olimpijczyka” przy ul. Słowackiego 114. Wstęp jest darmowy.