• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Wt 26 Sty 2021, godz. 18:00
UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość - ENERGA MANEKIN Toruń
I liga mężczyzn
So 06 Lut 2021, godz. 16:00
KS POGOŃ Mogilno - ENERGA MANEKIN Toruń II
I liga kobiet
So 06 Lut 2021, godz. 16:00
LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno - ENERGA MANEKIN Toruń

 

z20160111c.jpg

W piątek 08.01.2016 r. wieczorem w Sali klubowej na ul. Międzymurze 2 w Toruniu rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa Torunia w tenisie stołowym Amatorów. Już od wielu lat tradycyjnie w pierwszy piątek roku ( w tym roku pierwszy piątek był w nowy rok, dlatego zawody odbyły się w drugi piątek) rozgrywane są zawody dla mieszkańców naszego miasta i okolic o miano najlepszego amatora  w naszej dyscyplinie sportu. Tenis stołowy w naszym mieście cieszy się coraz większą popularnością wśród osób traktujących uprawianie tego sportu jako hobby. Sport ten można uprawiać praktycznie do końca życia bez względu na wiek. Gra w tenisa jest świetnym sposobem na utrzymywanie swego organizmu w dobrej kondycji i pomaga zapobiegać różnego rodzaju schorzeniom.

  Nie bez wpływu na wzrost zainteresowania naszą dyscypliną są ostatnie sukcesy zawodników naszego klubu. Na mecze superligi i Ligi Mistrzów w której grają zawodnicy naszego klubu przychodzi coraz więcej kibiców. Możemy z bliska obserwować zawodników grających na światowym poziomie, którzy są dla nas Amatorów, jak również dzieci, które coraz chętniej przychodzą do naszego klubu trenować, wzorami do naśladowania.

 Od wielu lat czołówka Amatorów w tenisie stołowym w naszym mieście jest niezmienna. Tytuły Mistrza Torunia zdobywali w około dziesięcioletniej historii rozgrywania tych zawodów tylko trzej zawodnicy, Dominik Grzegorzewski, Jacek Mackiewicz i Jarosław Jagiełka.  Nie inaczej było w tym roku. Na starcie stanęło 21 zawodników i zwyciężył Mistrz z ubiegłego roku Dominik Grzegorzewski. Drugie miejsce zdobył piszący te słowa Janusz Grajkowski, co jest sporą niespodzianką i jednocześnie znaczącym sukcesem w mojej amatorskiej karierze. Trzecie miejsce zajął Jarosław Jagiełka, czwarte Włodzimierz Hoffmann, piąte Adam Białkowski, szóste Jacek Maćkiewicz, siódme Darek Mórawski, ósme Dominik Chojnacki, dziewiąte Adam Pawłowski i dziesiąte Zbigniew Pawłowski.

Następne Mistrzostwa w pierwszy piątek 2017 r. Zachęcam wszystkich Amatorów uprawiających , naszą piękną dyscyplinę sportu i nowych zawodników, którzy być może zaczną ją uprawiać w tym roku do wzmożonych treningów. Czekamy na nowych Mistrzów.

Janusz Grajkowski