• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

V Turniej GP Energa Manekin Toruń Cup za nami! We wtorkowy wieczór hala „Olimpijczyka” gościła 36 zawodników, pojawiło się też dużo nowych twarzy i dzięki temu w klasyfikacji generalnej punkty zdobywało już 69 uczestników.

Jak zwykle w początkowej fazie turnieju nie zabrakło ciekawych pojedynków. W pierwszym z nich Damian Marciniak stoczył wyrównany mecz z Piotrem Łąckim wygrywając 3:1. W drugiej rundzie byliśmy świadkami znakomitego widowiska, które zapewnili młodzi adepci naszego klubu. Kacper Szurlej stanął naprzeciw Maksa Sawiny i mimo świetnej gry Maksa oraz kilku piłek meczowych Kacprowi udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie wygrać 3:2. Kolejny ciekawy pojedynek rozegrał się pomiędzy wspomnianym wcześniej Damianem Marciniakiem oraz Krzysztofem Piotrowskim. Damian powtórzył wynik z wcześniejszej rundy wygrywając 3:1. Na drodze do ćwierćfinału zmierzyli się również lider klasyfikacji generalnej Mariusz Prymula z ambitnym Rafałem Glicą. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem Mariusza 3:0.

Pary ćwierćfinałowe prezentowały się następująco:

Antek Zgliński – Kacper Szurlej (3:1)

Mariusz Prymula – Gracjan Kęsik (3:1)

Damian Marciniak – Krzysztof Snarski (3:0)

Dominik Chojnacki – Tomasz Łojewski (0:3)

Szczególnie interesujący okazał się mecz Antka z Kacprem, który obfitował w wiele świetnych wymian na wysokim poziomie. W półfinale spotkali się więc Zgliński z Prymulą oraz Marciniak z Łojewskim. W pierwszym pojedynku Antek mimo świetnej gry nie poradził sobie z trudnym stylem Mariusza i nie trafiając kilku kluczowych piłek musiał przełknąć gorycz porażki 2 do 3. Drugi pojedynek to spotkanie stylów ofensywnego oraz defensywnego. Damian poradził sobie z dobrze grającym Tomkiem wygrywając spotkanie 3:1. Co ciekawe przegrany set zakończył się wynikiem 0:11.

W meczu finałowym naprzeciw siebie stanęli Mariusz Prymula oraz Damian Marciniak. Damian potwierdził swoją dobrą formę wygrywając cały pojedynek 3:1. W meczu o 3. miejsce Tomasz Łojewski, po świetnym widowisku, pokonał 3:1 Antka Zglińskiego. Miejsce 5. dla Kacpra Szurleja, 6. wywalczył Krzysztof Snarski, pozycję 7. w swoim stylu wyszarpał waleczny Piotrek Łącki pokonując Kamila Patera, który z pozycji 8 zostanie rozstawiony w kolejnym turnieju.

Dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy na kolejne zmagania oraz emocje w VI GP Energa Manekin Toruń Cup który odbędzie się 30 listopada! Zapisy do godziny 19:00. Rozpoczęcie gier o 19:15!