• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Przedświąteczny turniej Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup zgromadził 28 zawodników. Ilość uczestników być może nie powala, jednak absencja jednych jest szansą drugich na dopisanie solidnej zdobyczy punktowej do klasyfikacji generalnej.

Turniej rozpoczął się z niewielkim poślizgiem spowodowanym zaciętym meczem naszych pierwszoligowców podejmujących drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Chłopakom należą się gratulację gdyż zdołali wywalczyć zwycięstwo 6:4, brawo! O naszym turnieju usłyszało kilku nowych zawodników dzięki czemu sklasyfikowanych jest już 79 zawodników. Warto zaznaczyć również uczestnictwo młodych i ambitnych adeptów naszej akademii czyli Antka Cymerskiego oraz Stepana Volkova którzy mimo różnicy wieku i doświadczenia nie bali się stanąć naprzeciw starszych i o wiele bardziej doświadczonych przeciwników.

Jak już wcześniej wspomniano kilku zawodników z czołowej ósemki zrobiło sobie wolne (zapewne na przedświąteczne zakupy :D ). Taką sytuację wykorzystali Ci, którzy co turniej ambitnie walczą, by do tej czołówki wejść. Poziom turnieju był wyrównany od pierwszych rund jednak największe emocje oraz niespodzianki czekały na nas w ćwierćfinałach. A w nich świetnie dysponowany Antoni Zgliński pokonał 3:2 Kacpra Szurleja. Będący w dobrej formie tego dnia Dominik Chojnacki ograł 3:2 Piotrka Łąckiego. Damian Marciniak zwyciężył 3:0 z Michałem Bonowiczem, a w takim samym stosunku setów Maks Sawina pokonał Maję Kurzawską.

W półfinale faworyci po bardzo zaciętych meczach ostatecznie poradzili sobie z presją i awansowali do finału. Zarówno Antek Zgliński jak i Damian Marciniak pokonali swoich przeciwników 3:1 (Antek wygrał z Dominikiem Chojnackim natomiast Damian z Maksem Sawiną).

Mecz finałowy to solidny pokaz tenisa stołowego. Pojedynek pomiędzy Antkiem a Damianem obfitował w wiele świetnych akcji oraz zwrotów akcji. Ostatecznie Antek wygrał cały turniej zwyciężając w finale 3:0. W meczu o 3. miejsce Maks Sawina przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując w piątym secie Dominika Chojnackiego. Miejsce 5. wywalczył Robert Stolarski, 6. debiutant, Tomasz Kućmierowski, miejsce 7 .dla Jacka Baprawskiego natomiast 8. dla Andrzeja Sitarza.

Przedświąteczny, VII turniej GP Energa Manekin Toruń Cup za nami. Z tego miejsca chcielibyśmy wszystkim życzyć zdrowych i wesołych świąt w rodzinnej atmosferze. Abyśmy w przyszłości mogli bez przeszkód brać udział w uprawianiu naszej pięknej dyscypliny, dzięki której tworzymy tak wspaniałą tenisową społeczność! Taka możliwość (miejmy nadzieję) pojawi się już 28 grudnia 2021 kiedy odbędzie się VIII turniej naszego cyklu!