• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Kolejny, już XIII turniej cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup za nami. W zawodach wzięło udział 32 pasjonatów tenisa stołowego. Taka liczba pomogła w bardzo sprawnym przeprowadzeniu turnieju, który zakończył się rekordowo szybko ponieważ już o 22:30 wszyscy zakończyli swoje gry. Do rozgrywek przystąpiło 2 debiutantów, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej sklasyfikowanych jest już 96 osób!

Już w drugiej fazie turnieju doszło do bardzo ciekawych pojedynków. W pierwszym z nich Antek Zgliński, po emocjonującym meczu pokonał 3:2 Krzysztofa Fąfarę. W kolejnym Kacper Makowski nie bez problemów uporał się z Mariuszem Prymulą. Kolejny ciekawy pojedynek rozegrał Gracjan Kęsik z Julką Łącką, z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Gracjan.

Mecze ćwierćfinałowe:

Marciniak – Kurzawska (3:0)

Banach – Chojnacki (3:1)

Zliński Antek – Makowski (2:3)

Kęsik – Sawina (2:3)

W meczach półfinałowych nie brakowało walki. W górnej części drabinki Damian Marciniak pokonał Filipa Banacha 3:0, natomiast „na dole” Kacper Makowski rozprawił się z Maksem Sawiną 3:1.

Finał zapowiadał się interesująco. Po początkowej przewadze Damiana Marciniaka i prowadzeniu 1:0 Kacper Makowski doszedł do głosu i szalę w kolejnych setach przechylił na własną korzyść wygrywając finał 3:1. W meczu o 3 miejsce Mariusz Prymula pokonał Antka Zglińskiego 3:2. Miejsce 5 zajął Filip Banach wyprzedzając Maksa Sawinę. Na pozycji 7 uplasowała się Julka Łącka, a tuż za nią Gracjan Kęsik.

Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze 3 turnieje. Serdecznie zapraszamy na kolejne zmagania które odbędą się za dwa tygodnie (29.03.2022) w hali Olimpijczyka przy Słowackiego 114!