• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

IMG_7212.JPG

Cztery medale przywieźli zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ z 29 Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 21 w tenisie stołowym, które zakończyły się wczoraj w Białymstoku.Trzy krążki (dwa złote i jeden brązowy) wywalczył najlepszy zawodnik tych mistrzostw Tomasz Kotowski, a jeden (brązowy) Maciej Kotarski. Tomek Kotowski w finale gry pojedynczej pokonał 4-3 rozstawionego z numerem 1 na tym turnieju, aktualnego wicemistrza Polski seniorów Marka Badowskiego z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ. Trzecie miejsca zajęli zawodnicy AZS AWF GDAŃSK Tomasz Tomaszuk i Damian Kreft. W turnieju gier mieszanych nasz zawodnik Tomasz Kotowski w parze z Natalią Bajor z AZS AWF WROCŁAW wywalczył drugi złoty krążek. Ta para nie miała sobie równych oddając przeciwnikom w turniejowej drabince zaledwie jednego seta. Trzeci i czwarty medal tym razem brązowy wywalczyła w grze podwójnej para  ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski/Maciej Kotarski. W zawodach wzięło udział 128 najlepszych młodzieżowców i młodzieżówek z całego kraju. Turniej dziewcząt wygrała Natalia Bajor z Wrocławia. Niemałą sensacją jest niewątpliwie brak medalu w singlu Patryka Zatówki z Gdańska , którego wyeliminował kolega klubowy Tomasz Tomaszuk. W turnieju indywidualnym trochę szczęścia zabrakło kolejnemu toruńskiemu zawodnikowi Damianowi Węderlichowi, który w walce o ćwierćfinał prowadził z defensywnie grającym Jakubem Folwarskim 3-0, a w szóstym secie przy stanie 3-2 i 10-9 nie wykorzystał piłki meczowej ostatecznie przegrywając całe spotkanie 3-4. Tomek Kotowski po raz kolejny pokazał, że ma wielki talent inkasując kolejny tytuł mistrza Polski. Przypominamy, że zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ ma już na swoim koncie wywalczone w poprzednich latach mistrzostwo Polski młodzików, kadetów i juniorów. Do kompletu brakuje już tylko tytułu w kategorii senior, na którego zdobycie nasz zawodnik ma sporo czasu. Trener Cazuo Matsumoto podkreślił jednak, że przy solidnie przepracowanym roku popularny Kotek może go wywalczyć już w przyszłym sezonie, a udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się za trzy lata jest absolutnie w jego zasięgu. Poniżej wyniki turnieju:

TABELE
gra pojedyncza kobiet
gra pojedyncza mężczyzn
gra podwójna kobiet
gra podwójna mężczyzn
gra mieszana