• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

 

27265543_1559446617426554_832294430_o.jpg

Rezerwy Energa KTS Toruń liderem drugiej ligi tenisa stołowego na półmetku rozgrywek. Po pierwszej rundzie drużyna zanotowała 10 zwycięstw i dwie porażki. Należy dodać, że porażki spowodowane były absencją czołowych zawodników. W przegranym 4:6 spotkaniu z Solcem Kujawskim zabrakło Rafała Utylskiego, zaś w meczu z Nową Wsią Lęborską zabrakło Carlosa Ishidy. Zajmujemy pierwsze miejsce z 20 punktami. Tyle samo oczek uzbierała drużyna z Mogilna lecz Energa II zwyciężyła na wyjeździe 7:3. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze z pozostałymi drużynami, które awansowały do czołowej siódemki, gdzie stawką jest występ w barażach o pierwszą ligę. Pewne zwycięstwa 9:1 z MRKS Gdańsk, ATS Małe Trójmiasto Reda oraz AWF III Gdańsk świadczą o potencjale drużyny. Liderem zespołu jest Carlos Ishida. Osiemnastolatek z Brazylii zwyciężył w 17 pojedynkach i doznał 3 porażek. Trener grupy młodzieżowej Rafał Utylski wygrał 14 pojedynków i przegrał dwa. Opoką drużyny jest Bartłomiej Szymanek, który jako jedyny zagrał we wszystkich meczach i może się pochwalić 21 zwycięstwami i trzema porażkami na drugim stole. Dobrze spisuje się Tomasz Kurtyka z bilansem 16:6. Prezes klubu Krzysztof Piotrowski również wystąpił w kilku meczach notując bilans 3:9 na mocnym pierwszym stole. W jednym meczu wystąpił kadet Stanisław Kaczan. Niestety druga liga okazała się zbyt wymagająca dla niego. W pojedynku z Laskowicami poległ w dwóch meczach.

W grach deblowych zawodnicy Energa zwyciężyli 18 razy i doznali 6 porażek. Najlepszym deblem jest zdecydowanie para Ishida z Szymankiem 9:1. Debel Utylski Kurtyka zwyciężył w 5 pojedynkach, Piotrowski z Kurtyką wygrali 4 razy.

W tabeli po pierwszej rundzie Energa ma 20 punktów, tyle samo jest na koncie Pogonie Mogilno. Na trzecim miejscu znajduje się Nowa Wieś Lęborska z 18 punktami przed MRKS Gdańsk 17 punktów. Szykuje się wiele emocji w nadchodzącej rundzie rewanżowej. Czekają nas trzy mecze wyjazdowe (MRKS Gdańsk, Nowa Wieś Lęborska oraz Solec Kujawski) oraz trzy mecze u siebie (AWF III Gdańsk, ATS Małe Trójmiasto Reda, Pogoń Mogilno).