• ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
 • ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
 • ABDEL KADER SALIFOU
  ABDEL KADER SALIFOU
 • CHUANXI HAN
  CHUANXI HAN
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
N 15 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs 3S POLONIA BYTOM UWAGA !!! mecz odbędzie się na PGE NARODOWY WARSZAWA
Lotto Superliga
N 29 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW

DSC02277.JPG

W poniedziałek młodzi zawodnicy Energi wrócili ze swojego zgrupowania do Torunia, a już dzisiaj od rana ostro trenowali. Najbardziej przykładała się do treningu Julia Rękas. Ta wygrała turniej na koniec zgrupowania w Kamieniu Krajeńskim. Julka w finale pokonała Antoniego Zglińskiego. Teraz wszyscy trzymają kciuki aby najstarsza dziewczyna z grupie dziecięcej ograła Krzysztofa Piotrowskiego, prezesa klubu.

- Obóz w Kamieniu był niesamowity. Już nie mogę doczekać się przyszłorocznych wakacji. Liczę na to, że klub zorganizuje nam obóz w tym samym miejscu – mówi Julia Rękas.

Obóz w Kamieniu Krajeńskim to już historia. Wszyscy jego uczestnicy wrócili do Torunia w doskonałych humorach. Ci którzy mogli spotkali się dzisiaj na sali treningowej i ostro zasuwali.

- Dzień przed powrotem zorganizowaliśmy turniej na zakończenie obozu. Wygrała go Julka Rękas. W finale pokonała Antka Zglińskiego. W nagrodę otrzymała Ptasie Mleczko i miano najlepszej zawodniczki zgrupowania. Po turnieju zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami. Był czas świętować 14 urodziny Antka. Szampan lał się strumieniami, oczywiście bezalkoholowy dla dzieci. Teraz we wrześniu będziemy ostro trenować aby dobrze wypaść na wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych. W pierwszej połowie września odbędą z każdym zawodnikiem indywidualną rozmowę. Będę chciał, aby on sam wyznaczył sobie cele na najbliższe miesiące – mówi trener Rafał Utylski.

Julka Rękas w tym roku będzie rywalizował z kategorii Juniorek. Jej konsekwentna praca na treningach zaczęła przynosić efekty. Ona i kibicujące jej dzieci z grupy młodzieżowej liczą na to, że w ciągu roku Julka ogra Krzysztofa Piotrowskiego, prezesa klubu.

Prezes klubu jak pomyśli o Julce to drapie się po głowie. Chcąc wykorzystać jej potencjał i ambicje po raz pierwszy w historii klubu zgłosił drużynę żeńska do II ligi. Julkę w II lidze wspierać będą równie ambitne: Maja Kurzawska oraz Zosia Jaworska.