• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

kotekZgodnie z zapowiedzią Tomasz Kotowski świetnie spisał się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Krośnie. Tenisista stołowy Energi KTSu wywalczył aż cztery medale, w tym trzy złote i jeden brązowy.

Jeszcze przed wyjazdem na zawody Tomasz Kotowski postawił sobie bardzo ambitny cel. Popularny „Kotek” zapowiedział zwycięstwo w każdej z kategorii w której startował.

Moim celem na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski są cztery złote medale. Ambitne zadanie, ale wierzę, że może się udać. W turnieju drużynowym gram razem z Damianem Węderlichem, w grze mieszanej z Julią Ślązak, a w deblu z Marco Golla. Oczywiście wystąpię też w rywalizacji singlowej powiedział Tomasz Kotowski zawodnik Energi KTS Toruń.

Już pierwszy dzień rywalizacji w Krośnie pokazał, że Tomasz Kotowski nie rzuca słów na wiatr. Drużyna Energi KTSu, w której oprócz „Kotka” świetnie spisał się, drugi z torunian, Damian Węderlich pokonała wszystkich rywali i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. W finale torunianie nie dali szans zespołowi z Ostródy wygrywając 3:0.

Kolejny złoty medal Tomasz Kotowski wywalczył w grze mieszanej, w parze z Julią Ślązak (SKTS Sochaczew). W pojedynku decydującym o pierwszym miejscu para toruńsko-sochaczewska pokonała 3:0 Karolinę Pęk i Kacpra Petasia.

W grze deblowej Tomasz Kotowski w parze z Marco Golla (Ostródzianka Ostróda) zajęli trzeciej miejsce. Duet z torunianinem w składzie przegrał w półfinale z Łukaszem Wachowiakiem i Kamilem Nalepą (ZKS Zielona Góra) 1:3, późniejszymi złotymi medalistami.

W grze pojedynczej Tomasz Kotowski nie miał sobie równych. W drodze do finału wygrał 5 pojedynków, w których stracił tylko jednego gema! W finale przewaga „Kotka” również nie podlegała dyskusji. Pokonał Artura Grelę (KS Gwiazda Bydgoszcz) 4:1 i triumfował w turnieju singlistów zdobywając tytuł Indywidualnego Młodzieżowego Mistrza Polski.

Na etapie 1/8 swój udział w turnieju gry pojedynczej zakończył Damian Węderlich, który przegrał z Przemysławem Walaszkiem (UKS Dojlidy Białystok) 0:4. W parze z Agatą Uchnast (UKS ATS Białystok) toruński zawodnik awansował do ćwierćfinału przegrywając 1:3 z Karoliną Pęk i Kacprem Petasiem. W grze deblowej Damian Węderlich będąc w parze z Maciejem Kotarskim (LUKS Chełmno) przegrali w drugiej rundzie z parą Kotowski/Golla.