• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Mistrzostwa Polski Młodzików odbywały się w Brzegu Dolnym. Energa KTS Toruń była reprezentowana w rozgrywkach drużynowych przez Maję Kurzawską i Zosię Jaworską. Dziewczęta osiągnęły 9 miejsce w zawodach. Indywidualnie Maja Kurzawska zwyciężyła, aż cztery rywalki wyżej sklasyfikowane w rankingu ogólnopolskim. Awans do czołowej 24 w Polsce jest najlepszym rezultatem Torunianki w tym sezonie.

W turnieju drużynowym Maja Kurzawska i Zosia Jaworska były rozstawione z dalekim numerem ale dzięki walce o każdą piłeczkę zwyciężyły drużynę z Grodziska Mazowieckiego 3:1. Duży wkład w zwycięstwo miała Maja Kurzawska pokonując dwie wyżej klasyfikowane rywalki. Do niespodzianki doszło również w deblu. Zmagania w rozgrywkach drużynowych dziewczęta zakończyły na dobrym 9 miejscu.

W zawodach indywidualnych Maja Kurzawska w pierwszej rundzie sprawiła nie lada niespodziankę pokonując Patrycję Frelich sklasyfikowaną o 27 miejsc wyżej. Mecz rozpoczął się od pewnej wygranej zawodniczki z Torunia do 2. W kolejnym secie była walka do ostatniej piłki, Maja zwyciężyła w końcówce do 9. W trzeciej potyczce torunianka postawiła kropkę nad i wygrywając do 4. O wejście do 16 Maja uległa późniejszej medalistce Mistrzostw Polski Zuzi Dąbrzał. W meczu o 17 miejsce Maja Kurzawska pokonała swoją koleżankę deblową Nataszę Korczak 3:1. Osiągnięte miejsce w zawodach jest najlepszym rezultatem torunianki w tym sezonie.

Niestety w turnieju deblowym zabrakło pewności w siebie i w pierwszej rundzie para Kurzawska/Korczak uległa Hadryś/Toborek 3:1.