• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

DSC 0244Najważniejsze dwa mecze w sezonie mają przed sobą I ligowi tenisiści stołowi Energi KTSu. Rezerwowy zespół zagra w barażach o utrzymanie na zapleczu Lotto Superligi. W sobotę pierwszy mecz w Zawierciu, rewanż za tydzień w Toruniu.

Drugiej drużynie Energi KTSu nie udało zająć bezpiecznego miejsca po sezonie zasadniczym i o prawo gry w przyszłym sezonie w I lidze, torunianie muszą powalczyć w dwumeczu barażowym. Rywalem jest przedostatnia drużyna I ligi grupy południowej – KS Viret CMC. W przeciągu całego sezonu zawiercianie odnieśli trzy zwycięstwa, jeden mecz zremisowali oraz zanotowali aż czternaście porażek, ostatecznie wyprzedzając w tabeli tylko zespół Odry Głoski.

Nie lekceważymy rywala, ale zmobilizowani jedziemy po zwycięstwo. W zespole z Zawiercia musimy uważać między innymi na Krzysztofa Kapika, który z dobrej strony pokazał się na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Jest również Adam Duch, któremu udało się w tym sezonie pokonać Grzegorza Adamiaka, naszego trenera. Skład zespołu uzupełniają Jan Kaczor oraz Jakub Glanowski – analizował rywali Tomasz Kotowski.

Torunianie wybierają się do Zawiercia w najsilniejszym składzie z Tomasz Kotowskim, Marcinem Woskowiczem, Rafałem Utylskim, Wojciechem Maćkowiakiem oraz Bartłomiejem Szymankiem. Celem Energi KTS II jest wygrana już w meczu wyjazdowym.

Będziemy walczyć o zwycięstwo. Mecz barażowy gramy już w sobotę w Zawierciu. Liczymy, że z tego pierwszego pojedynku wrócimy z korzystnym wynikiem, by w rewanżu we własnej hali przypieczętować utrzymanie w I lidze – zapowiedział popularny „Kotek”.

Pojedynek w Zawierciu zaplanowano w sobotę 25 maja o godz. 16:00. Rewanż o utrzymanie w I lidze zaplanowano za tydzień, 1 czerwca w hali przy ul. Międzymurze.