• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W miniony weekend odbywało się wiele meczy i turniejów tenisa stołowego. W sobotę w Sępólnie Krajeńskim rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. W hali przy ulicy Międzymurze 2 rezerwy Energa Manekin Toruń podejmowały w pierwszej lidze drużynę Wiązowni. W niedzielę uczestniczyliśmy w święcie tenisa stołowego na stadionie narodowym w Warszawie - "Pingpongowy Narodowy". Podczas największej imprezy tenisa stołowego w Polsce rozegraliśmy mecz superligi mężczyzn oraz dzieci i dorośli startowali w turniejach otwartych. Łącznie wystartowało około 1200 zawodników.

W zawodach WTK Młodzików najlepiej spisał się Maks Sawina zajmując 4 miejsce, na 6 miejscu zakończył zawody Miłosz Rękas, zaś jego brat Maciej był 8. Łącznie w zawodach wystartowało 46 zawodników w tym 13 z Energa Manekin Toruń. Dobrze spisali się również Krzysztof Bołądź oraz Antoni Wiśniewski zajmując przedział 13-16. W kolejnym przedziale 17-24 uplasowali się: Michał Dereszewski, Leszek Latowski i Franek Derkowski.

Po powrocie z zawodów młodzież miała możliwość kibicowania rezerwowej drużynie Energa Manekin Toruń w pojedynku pierwszoligowym z GKTS Wiązownia. Po świetnym meczu zwyciężyliśmy 8:2 wygrywając wszystkie pojedynki indywidualne. W tym meczu punktowali: Damian Węderlich, Marcin Woskowicz, Bartosz Czerwiński, Jakub Werner po dwa punkty.

W niedziele na stadionie narodowym w Warszawie odbyła się impreza "pingpongowy Narodowy". W trakcie, której drużyna superligi Energa Manekin Toruń po emocjonującym meczu pokonała Polonię Bytom 3:0. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Polacy Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski. Pierwszy ograł bardzo niewygodnego rywala Roberta Florasa 3:2. Drugi niespodziewanie zwyciężył z Antonim Gavlasem 3:0. W drużynie Energa Manekin wystąpił jeszcze Japończyki Yuki Hirano, który bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Toruniu i jak dotąd wygrał wszystkie swoje indywidualne pojedynki w superlidze. Drużyna z Torunia po dwóch kolejach ligowych jest niespodziewanym liderem Lotto Superligi.

Na stadionie narodowym odbywały się również zmagania dzieci oraz turniej open dla dorosłych. Na to wydarzenie przyjechał z Torunia specjalny autokar z z zawodnikami i kibicami. W zawodach "Pingpongowy Narodowy" wzięło udział ponad 1200 zawodników, a ponad 11 tys ludzi zawitało na stadion narodowy kibicować oraz  brać udział w licznych konkursach pingpongowym. Przedstawiciele Energa Manekin Toruń brali również udział w szkoleniu sędziowskim przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Polsce (Warszawa 2020) oraz warsztatach trenerskich z byłymi mistrzami świata: Joergenem Perssonem i Joergem Rosskopfem.