• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

Młodzi zawodnicy Energa Manekin Toruń wygrywają 16:2 z Solcem Kujawskim oraz 12:6 z Gwiazdą Bydgoszcz. Po sześciu kolejka z kompletem zwycięstw najmłodsza drużyna z grodu Kopernika jest liderem rozgrywek. W pierwszym meczu przeciwko Solcowi Kujawskiego wystawiliśmy zupełnie inny skład. Ze względu na różnicę poziomów szansę dostali mniej doświadczeni zawodnicy. W derbach przeciwko Gwieździe zagraliśmy w silnym zestawieniu z Maksem Sawiną, Maciejem Rękasem, Julianem Korzusem oraz kapitanem Radosławem Wypijem.

Równy skład dał pewne zwycięstwo w meczu z Gwiazdą Bydgoszcz 12:6. Po 3,5 punktu zdobyli: Maks Sawina oraz Maciej Rękas, po 2,5 punktu wywalczyli Julian Korzus i Radek Wypij.

W meczu przeciwko Solcowi Kujawskiemu po raz kolejny dostał szanse Antoni Rzadkiewicz (wygrał jedną grę indywidualną). Bardzo dobrze spisali się Michał Dereszewski oraz Piotr Kowalski zdobywając komplet zwycięstw (4,5 punktu). Wszystkie gry indywidualne wygrał Antoni Wiśniewski (cztery) oraz Krzysztof Bołądź (dwie).

Po sześciu kolejkach Energa Manekin Toruń jest na pierwszym miejscu w Lidze Młodzieżowej z kompletem zwycięstw. W następnej kolejce czeka nas bardzo trudne spotkanie z pierwszym zespołem z Laskowic. Na ten mecz mamy przygotowanego asa w rękawie. W postaci Mai Kurzawskiej, która może występować zarówno w II lidze kobiecej jak i młodzieżowej.