• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W ciągu trzech dni zawodnicy Energa Manekin Toruń rozegrali cztery mecze ligowe turniej Grand Prix Polski Juniorów oraz Wojewódzki turniej Kwalifikacyjny żaków.

W piątek udanie zaprezentował się Antoni Zgliński w turnieju eliminacyjnym do Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie. Młody zawodnik z Torunia zwyciężył grupę eliminacyjną i w fazie play off pokonał Jakuba Lamperskiego (Pionier Kleszczewo) 3:1. Z racji wysokiego rankingu w klasyfikacji Juniorów (4 miejsce) start w turnieju głównym miał zapewniony Michał Małachowski. W sobotę Antkowi przyszło zmierzyć z doświadczonymi rywalami. Ostatecznie uplasował się w przedziale 57-64. Dużo lepiej spisał się Michał Małachowski wygrywając swoją grupę w turnieju głównym oraz pierwszą rundę play off. Niestety w kolejnych pojedynkach musiał uznać wyższość rywali i ostatecznie uplasował się w przedziale 13-16.

Równolegle w sobotę odbył się mecz ligi młodzieżowej z drużyną z Grudziądza. Maja Kurzawska pomogła swoim młodszym kolegom w zwycięstwie 11:7, zdobywając 4,5 punktu. Po 2,5 punktu zdobyli Michał Dereszewski oraz Radosław Wypij, 1,5 punktu wywalczył Julian Korzus.

W niedzielę najmłodsi zawodnicy Energa Manekin Toruń startowali w WTK Żaków w Laskowicach. Bardzo dobrze spisał się Kacper Dymiński zajmując 5 miejsce. Siódmy był Maks Grabowski, zaś Adaś Pieszak przegrał tylko z późniejszym zwycięzcą turnieju i wygrał wszystkie pojedynki o miejsce 9. Świetnie zagrała 7 letnia Kinga Dymińska, wygrała 2 mecze i zajęła przedział 11-12.

W tym czasie w Toruniu rozgrywane były mecze ligi młodzieżowej i czwartej. W meczu na szczycie ligi młodzieżowej ulegliśmy nieznacznie drużynie z Sępólna Krajeńskiego (wzmocnionej Klarą Lemańską). Liderem został Maks Sawina zdobywca 3 punktów. Maja Kurzawska zdobyła 2,5 punktu, a Radek Wypij 1,5. W czwartoligowym meczu emocje sięgnęły zenitu w ostatnim pojedynku. Miłosz Rękas wygrywał już 2:1 w setach z Maciejem Cylką z GLKS Gruta. Niestety rywal skutecznie wybił z uderzenia młodego Torunianina i cały mecz zakończy się remisem. W roli lidera czwartoligowej drużyny zaprezentował się Krzysztof Krause zdobywca 3 punktów. Miłosz Rękas i Piotr Bardon zdobyli 1,5 punktu, a Kapitan Jacek Mackiewicz 1.

Dzień zakończyły zmagania superligowców. Niestety Energa Manekin w Polskim składzie uległa 3:1 drużynie z Jarosławia w składzie z Chińczykami oraz Chińczykiem z Ukraińskim paszportem Kou Lei. Jedyny punkt zdobył Konrad Kulpa z Arturem Białkiem.