• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

Energa Manekin Toruń w Grand Prix Polski Juniorów wystawiła trzech zawodników. Najlepiej spisał się Michał Małachowski osiągając najlepszą ósemkę w kraju. W piątkowych eliminacjach grała Maja Kurzawska oraz Antek Zgliński.

Mai nie udało się wyjść z grupy, przegrywając 2:3 z Agatą Krause (EMDEK Bydgoszcz), 2:3 z Amelką Wiącek (GLKS Nadarzyn) i 0:3 z Faustyną Cieślik (Bronowianka Kraków).

Antek wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Wygrał on 3:0 z Janem Ambrożym (Helios Czempiń), 3:2 z Filipem Bielunkiewiczem (EMDEK Bydgoszcz) oraz przegrał 2:3 z Kamilem Czaplą (Skarbek Tarnowskie Góry). W fazie pucharowej Antek uległ 2:3 Krzysztofowi Kamińskiemu (Jedynka Łódź).

Trzeci z naszych zawodników, Michał Małachowski, z racji wysokiego miejsca w rankingu zawody zaczynał w sobotę. Swoją grupę zwyciężył bez straty seta, pokonując Aleksandra Liliena (KTS Gliwice), Michała Kuźbińskiego (Gorzovia Gorzów Wlkp.) oraz Antoniego Buchalskiego (Spójnia Warszawa). W pierwszej rundzie, w meczu o "16" Michał wygrał 4:1 z Piotrem Chłodnickim (Palmiarnia Zielona Góra).

Trzeciego dnia zawodów Michał zwyciężył Konrada Staszczyka z Gwiazdy Bydgoszcz 4:2. Był to wielce oczekiwany rewanż, gdyż na ostatnich zawodach dwa razy pod rząd nasz zawodnik uległ rywalowi zza miedzy. W meczu o najlepszą czwórkę w Polsce Michał uległ późniejszemu zwycięzcy Miłoszowi Redzimskiemu 4:0. Ostatecznie Torunianin uplasował się w przedziale 5-8. Jest to najlepszy rezultat Michała Małachowskiego w tym sezonie. Gratulujemy!!!