• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Czwórka zawodników Energi Manekina wystartuje w Mistrzostwach Polski seniorów w Białymstoku. W tym gronie są Jakub Dyjas, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich. Torunianie powinni się liczyć zarówno w rywalizacji singlowej oraz w grze podwójnej. Walka o medale rozpoczyna się w piątek i potrwa do niedzieli.

Na pewno jednym z głównych faworytów do złotego medalu jest Jakub Dyjas, na co dzień występujący w lidze niemieckiej, ale nie bez szans na bardzo dobre wyniki są również Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski. O niespodziankę pokusić się także może Damian Węderlich.

- Przede wszystkim liczę na dobrą postawę moich zawodników. Wierze, że są w stanie zaprezentować tenis stołowy na wysoki poziomie. „Kotek” jest w formie, „Kulpi” jest ostatnio typem zawodnika turniejowego, z meczu na mecz potrafi grac coraz lepiej. „Wędka” też potrafi „odpalić” i sprawić kłopot każdemu rywalowi. Są w formie i muszą szukać swoich szans i walczyć o każdą piłkę – powiedział Grzegorz Adamiak.

Oprócz rywalizacji w singlu, Energa Manekin będzie też miała aż dwie pary w grze deblowej.

- Liczymy na medale w deblu, mamy dwie bardzo silne pary: Kotowski/Kulpa, którzy bronią złotego medalu oraz Dyjas/Węderlich. Moim marzeniem by było gdyby obie nasze pary spotkały się dopiero w finale, ale wiele zależy od losowania i dyspozycji dnia – podsumował Krzysztof Piotrowski, prezes Energi Manekina.

Początek rywalizacji w 88. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Białymstoku zaplanowano w piątek, medalistów poznamy w niedzielę. Pierwsza telewizyjna transmisja z rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:30. Fani tenisa stołowego zobaczą na żywo pojedynki ćwierćfinałowe w grze pojedynczej oraz półfinały gry mieszanej. W niedzielę bezpośrednia relacja w SportKlubie rozpocznie się w samo południe. Kibice zobaczą wtedy transmisję z finałów gry podwójnej i gry mieszanej.