• ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
    ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
  • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
    ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

W sobotę odbył się mecz 1. ligi pomiędzy drugą drużyną Energi Manekin Toruń a KS Darz Bór Karnieszewice. W toruńskiej ekipie, z racji kontuzji Jakuba Wernera, wystąpił młody Antek Zgliński. Był to jego debiut na tak wysokim szczeblu. Antek trenuje w klubie od dziewięciu lat, co oznacza, iż jest wychowankiem. Występował on w wielu ligach, od młodzieżowej do trzeciej, w której gra obecnie. Szansę występu na zapleczu Superligi wykorzystał całkiem przyzwoicie. W pierwszym meczu uległ 0:3 doświadczonemu Bartoszowi Szarmachowi (6:11; 3:11; 1:11). W drugiej grze Antek powalczył z również doświadczonym Marcinem Marchlewskim. Było blisko, by zdobył seta, lecz ostatecznie rywal zwyciężył 3:0 (11:6; 11:9; 11:8).

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 8:2. Punkty dla gospodarzy zdobyli Marcin Woskowicz oraz Bartosz Czerwiński, którzy obaj pokonali Marcina Czerniawskiego. Blisko zwycięstwa był Michał Małachowski, który uległ Bartoszowi Szarmachowi 2:3 i 12:14 w piątym secie. W pozostałych meczach Bartosz Czerwiński oraz Marcin Woskowicz ulegli Michałowi Krzyżanowskiemu, a Michał Małachowski przegrał z Marcinem Marchlewskim. Wyższość rywali uznać musiały również dwa deble - Woskowicz/Piotrowski i Małachowski/Czerwiński.