• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W związku z kolejnymi etapami powrotu do „nowej normalności” znoszone zostają niektóre obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Przedstawiciele rządu poinformowali, że już od poniedziałku będzie można wrócić do treningów sportowych w halach.

Od poniedziałku 18 maja wchodzi w życie przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Nowe regulacje dotyczą między innymi organizacji zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

  • 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),

  • 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),

  • 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),

  • 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

- Hala przy ul. Międzymurze zalicza się do pierwszej grupy obiektów, czyli tych, których powierzchnia jest do 300 metrów kw. - mówi Krzysztof Piotrowski, prezes Energi Manekina Toruń. - Podczas jednego treningu maksymalnie będzie więc ćwiczyło 12 osób oraz trener. W taki sposób musimy więc podzielić nasze grupy treningowe. Będziemy bardzo dokładnie przestrzegać tych ograniczeń – podsumowuje.

Określona liczba zawodników uczestniczących w jednym treningu, to nie jedyny warunek jaki muszą spełnić klubu sportowe. Cały czas w drodze na trening oraz po treningu wszyscy jesteśmy zobowiązani zakrywać usta i nos. Podczas treningu nie ma takiego obowiązku, a wręcz wielu lekarzy odradza noszenie maseczki w trakcie wysiłku fizycznego.

- Przed wejściem na salę, każdy będzie miał obowiązek zdezynfekować dłonie i taka sama procedura będzie konieczna przed wyjściem z sali po treningu – podkreśla Krzysztof Piotrowski. - Nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego. Dostępne będą toalety, które regularnie będą dezynfekowane – dodaje.

Trenerzy będą w taki sposób dobierać ćwiczenia by zawodnicy zachowywali dystans. Cały czas wskazane jest również by zrezygnować z klasycznego przywitania przez podanie ręki oraz zwyczajowego „przybijania piątek”.

- Cieszymy się bardzo, że kolejny etap odmrożenia zakłada powrót do treningów – mówi sternik toruńskiego klubu. - Zawodnicy tęsknią już za grą. Tenis stołowy jest dyscypliną, która wymaga hali. Od poniedziałku ruszamy! - zapowiada Krzysztof Piotrowski.

Pod koniec maja zawodnicy Energi Manekina występujący w Lotto Superlidze będą mogli ponownie poczuć atmosferę rywalizacji. Działacze i trenerzy toruńskiego klubu zaproponowali dwumecz sparingowy drużynie Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.