• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Kończy się przygoda tenisistów stołowych Energi Manekina z halą przy ul. Międzymurze. Na pożegnanie z obiektem „Elektryka” torunianie rozegrają towarzyski pojedynek z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Od czerwca nowym domem tenisistów stołowych z grodu Kopernika będzie hala „Olimpijczyka” przy ul. Słowackiego.

Po blisko 75. latach przyszedł czas na zmiany. Tenis stołowy w Toruniu od samego początku związany był z salą przy ul. Międzymurze. Nieprzerwanie od 1946 roku, zawodnicy trenowali w hali zwanej potocznie „Elektrykiem”. To w tym, kameralnym, jak na obecne czasy obiekcie, awans do Lotto Superligi, w sezonie 2007/2018, wywalczyła drużyna w składzie: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich oraz grający trener Cazuo Matsumoto.

- Dla tenisa stołowego w Toruniu, kończy się pewna epoka - przyznał Krzysztof Piotrowski. - Od samego początku działalności, klub, zwany wtedy Klubem Sportowym przy EGT (Elektrownie, Gazownie, Tramwaje) funkcjonował w hali przy ul. Międzymurze. Łza się w oku kręci, bo cała nasza historia łączy się z tym miejscem, ale trzeba iść do przodu. Potrzebujemy większej hali, by móc zapewnić seniorom, dzieciom i młodzieży oraz weteranom, odpowiednich warunków do treningu. Z tego miejsce bardzo dziękuję władzom Torunia, z panem prezydentem Michałem Zaleskim na czele, za pomoc przy znalezieniu nowej hali dla tenisistów stołowych – dodał prezes klubu.

Na pożegnanie z „Elektrykiem” toruński klub zorganizował towarzyski pojedynek z drużyną wicemistrzów Polski - Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Sparingowa rywalizacja będzie ostatnim oficjalnym meczem w hali przy ul. Międzymurze. Od nowego sezonu Energa Manekin będzie już trenować oraz rozgrywać swoje pojedynki w nowej hali.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już wkrótce będziemy mogli korzystać z hali przy ul. Słowackiego – powiedział Krzysztof Piotrowski, prezes Energi Manekina. - Byłem już z zawodnikami w „Olimpijczyku”, byli pod wrażeniem tego obiektu, w którym będziemy nie tylko trenować, ale też rozgrywać mecze Lotto Superligi. Oczywiście potrzebny jest remont, odmalowania ścian i przystosowanie obiektu do naszych potrzeb, ale widzimy w tym miejscu ogromny potencjał. Przede wszystkim powierzchnia pozwoli nam na ustawienie nawet 20 stołów podczas treningów dzieci i młodzieży. Wreszcie nie będziemy musieli ograniczać naszych grup treningowych i wszyscy chętni będą mogli rozwijać swoją pasję w komfortowych warunkach – podsumował.

Towarzyski pojedynek będzie można obejrzeć tylko i wyłącznie w serwisie YouTube. Niestety kibicie, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, nie będą mogli wspierać tenisistów w hali. Początek meczu o godz. 17:00.