• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 23 Paź 2020, godz. 18:00
Gwiazda Bydgoszcz - Energa Manekin Toruń
I liga mężczyzn
So 24 Paź 2020, godz. 16:00
Energa Manekin II Toruń vs Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia
I liga kobiet
So 24 Paź 2020, godz. 16:00
LKTS Luvena Luboń - Energa Manekin Toruń

 

z20160823.jpg

Doskonałe wieści napłynęły do nas z Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Jakub Dyjas, jeden z najbardziej uzdolnionych graczy młodego pokolenia na Starym Kontynencie, awansował na trzecie miejsce w rankingu światowym ITTF do lat 21!
Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ i niemieckiego  LIEBHERR OCHSENHAUSEN w porównaniu z poprzednim notowaniem listy światowej U21 zanotował awans o trzy lokaty! W rankingu wyprzedzają go tylko Fan Zhendong oraz Brazylijczyk Hugo Calderano. Za Dyjasem w rankingu sklasyfikowani są m.in. dwukrotny pogromca Zhanga Jike – Jang Woojin, Yuto Muramatsu czy Lin Gaoyuan.
Warto również dodać, że Jakub Dyjas jest liderem najnowszego rankingu do lat 21 opublikowanego przez Europejską Unię Tenisa Stołowego. W tej klasyfikacji Polak wyprzedza Portugalczyka Joao Geraldo, Francuza Tristana Flore oraz Szweda Antona Kallberga.
Kolejni biało-czerwoni sklasyfikowani na liście światowej do lat 21 plasują się znacznie niżej. Michał Bańkosz zajmuje 96. miejsce, a Marek Badowski jest 130.