• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W oczekiwaniu na ostatni pojedynek rundy zasadniczej Lotto Superligi, dwóch zawodników Energi Manekina wystąpi w turnieju towarzyskim Lotto TOP 16. W najbliższy weekend w Gdańsku zagrają Konrad Kulpa i Damian Węderlich.

W Gdańsku wystartuje trzynastu tenisistów stołowych wybranych przez kluby Lotto Superligi oraz trzech zawodników z “dzikimi kartami” przyznanymi przez Lotto Superligę. Toruński klub reprezentować będą Konrad Kulpa oraz Damian Węderlich. „Kulpi” wraca do rywalizacji po krótkiej przerwie spowodowanej drobnym urazem.

- Po urazie nie ma już śladu, te kilka dni przerwy bardzo mi pomogło – przyznał Konrad Kulpa. - Już na pierwszym treningu po kontuzji czułem się bardzo dobrze i aż sam się dziwiłem, że nie mam np. problemów kondycyjnych i z „czuciem piłki”. Z moim zdrowiem jest już wszystko w porządku, na formę także nie mogę narzekać - zapewnia „Kulpi”.

Na liście uczestników Lotto TOP 16 nie zabraknie czołowych zawodników Lotto Superligi. Nad morzem zaprezentują się m.in. Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), Patryk Chojnowski (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Pavel Sirucek oraz Marek Badowski (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Szansę pokazania się w tym gronie otrzymał również torunianin Damian Węderlich.

- Bardzo się cieszę, że mam okazję zagrać w tym turnieju - powiedział „Wędka” - Będzie tam elita polskich zawodników grających w Lotto Superlidze. Jest to dla mnie szansa, aby zbierać doświadczenie i „ogrywać” się z lepszymi zawodnikami - podsumował zawodnik Energi Manekina.

Turniej Lotto TOP16 zorganizowano w trakcie przerwy w rozgrywkach Lotto Superligi. Drużyna toruńska ostatni mecz rozegrała 25 października. Od tego czasu zawodnicy skupili się tylko na treningach i przygotowaniach do ostatniego pojedynku rundy zasadniczej.

- Ten turniej jest organizowany w bardzo dobrym momencie - stwierdził Konrad Kulpa. - Mamy za sobą przerwę w rozgrywkach w trakcie, której mogliśmy odpocząć, a teraz możemy się sprawdzić z naprawdę dobrymi rywalami. To jest również fajny sprawdzian nad czym trzeba jeszcze popracować i taki egzamin przed decydującym meczem z Gdańskiem, o być albo nie być w rundzie play off - przyznał „Kulpi”.

- Nie próżnowaliśmy podczas tej przerwy, trenowaliśmy dwa razy dziennie - zapewnił Damian Węderlich. - Czuję się bardzo dobrze zarówno fizycznie oraz jestem odpowiednio zmotywowany. Sam trening to jednak nie wszystko, potrzebna jest nam też gra na punkty, dlatego rywalizacja w Gdańsku jest bardzo dobrym pomysłem - powiedział „Wędka”.

Lotto TOP 16 rozpocznie się w sobotę od losowania grup (w czterech grupach zagra czterech zawodników). Następnie, o godz. 11:00 wystartują pierwsze gry. Ćwierćfinały zaplanowano w niedzielę (od godz. 10:00), półfinały (godz. 11:45) i finał (godz. 12:45). Dekorację przewidziano o godz. 13:30.

Wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Lotto Superligi na platformie You Tube pod adresem www.youtube.com/c/LOTTOSuperliga