• ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
 • ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
 • ABDEL KADER SALIFOU
  ABDEL KADER SALIFOU
 • CHUANXI HAN
  CHUANXI HAN
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
N 15 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs 3S POLONIA BYTOM UWAGA !!! mecz odbędzie się na PGE NARODOWY WARSZAWA
Lotto Superliga
N 29 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW

z20160816.jpg

Godnie z turniejem olimpijskim pożegnała się męska reprezentacja Polski tenisistów stołowych. Nasza drużyna w składzie z zawodnikiem ENERGI - MANEKIN TORUŃ Jakubem Dyjasem, Wang Zeng Yi DOJLIDY BIAŁYSTOK i Danielem Górakiem BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI przegrała w walce o ćwierćfinał z faworyzowaną Japonią, aktualnym wicemistrzem świata i jak już teraz wiadomo finalistą turnieju drużynowego olimpiady w Rio. Mecz jak i znakomita gra Polaków przejdzie na pewno do historii, gdyż nasza drużyna napędziła wielkiego stracha japońskim gwiazdom tworząc przy tym niesamowite widowisko sportowe. Wspaniale zaprezentował się w tym spotkaniu toruński gracz Jakub Dyjas, który pokonał o wiele wyżej notowanego Koki Niwę, a w grze z aktualnym brązowym medalistą turnieju indywidualnego w Rio był bliski sprawienia ogromnej sensacji i pokonania japońskiej gwiazdy, aktualnie  numeru 6 rankingu światowego. Dyjas pokazał w tym spotkaniu swój charakter, wolę walki, ogromny talent do tenisa stołowego i wielkie już jak na swój młody wiek umiejętności. 

JAPONIA  -  POLSKA  3-2 

YOSHIMURA Maharu - WANG Zengyi 3:1 (-10, 5, 15, 14)
MIZUTANI Jun - DYJAS Jakub 3:1 (12, 9, -9, 10)
YOSHIMURA Maharu/KOKI Niwa - WANG Zengyi/GÓRAK Daniel 2:3 (7, -9, -7, 6,  -9)
KOKI Niwa - DYJAS Jakub 1:3 (-8, 7, -11, -8)
MIZUTANI Jun - GÓRAK Daniel 3:1 (9, 4, -8, 9)

Foto: ITTF World