• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

Od piątku do niedzieli w Sępólnie Krajeńskim rywalizowali młodzi tenisiści. W Grand Prix Polski Juniorów nie zabrakło licznej reprezentacji Energi Manekina Toruń. Najlepiej spisali się Aleksandra Jarkowska oraz Dawid Michna.

Zarówno Aleksandra Jarkowska oraz Dawid Michna do rywalizacji w Sępólnie Krajeńskim przystąpili bez konieczności udziału w eliminacjach. Aleksandra Jarkowska wygrała trzy pojedynki w fazie grupowej i z pierwszego miejsca awansowała do turnieju głównego. W 1/16 pokonała Natalię Gaworską (KU AZS UE Wrocław) 4:3. W kolejnej rundzie przegrała jednak z Katarzyną Królikowską (ATS Bingo Ropczyce) 2:4. Następnie wygrała z Adrianna Licbarską (MRKS Gdańsk) 3:0 i została sklasyfikowana na miejscach 9-12.

 Dawid Michna również etap grupowy rozpoczął bardzo udanie wygrywając trzy pojedynki i zapewniając sobie awans do turnieju głównego z pierwszego miejsca. W 1/16 pokonał Krzysztofa Michno (ZKS Zielona Góra) 4:0. W kolejnej rundzie zmierzył się z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) ulegając późniejszemu zwycięzcy turnieju 0:4. Następnie uległ także Patrykowi Dziubie (Politechnika Rzeszów) 1:3 i zakończył turnieju Grand Prix Polski Juniorów na pozycjach 13-16.

W turnieju juniorek Julia Łącka została sklasyfikowana na miejscach 25-32, a Maja Kurzawska 57-64. Ponadto w eliminacjach wystąpili również Alicja Jarkowska, Antoni Zgliński, Wojciech Szymczak, Radosław Wypij, Piotr Łącki, Maksymilian Sawina oraz Kacper Szurlej.

W sumie w rywalizacji w eliminacjach udział wzięło 81 juniorek i 115 juniorów. W turnieju głównym w sobotę i niedzielę zaprezentowało się 64 zawodników oraz taka sama liczba zawodniczek.