• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Od piątku w Gdańsku toczyć się będzie rywalizacja w ramach 3. Grand Prix Polski Seniorów i Seniorek. W gronie zawodników rozstawionych jest Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa oraz Przemysław Walaszek. Ze względu na zwycięstwo w turnieju wojewódzkim, prawo gry posiada również Damian Węderlich. W eliminacjach zagra również aż 8 tenisistów stołowych Energi Manekina Toruń. W turnieju głównym seniorek naszych barw bronić będzie Aleksandra Jarkowska, która wygrała eliminacje wojewódzkie.

Dawid Michna, Bartosz Czerwiński, Michał Małachowski, Bartłomiej Szymanek, Konrad Staszczyk, Kacper Szurlej, Piotr Łącki oraz Krzysztof Piotrowski, to ośmioro zawodników toruńskiego klubu, którzy w piątek, jako pierwsi rozpoczną rywalizację w kwalifikacjach dodatkowych w fazie grupowej w Gdańsku. Tylko zwycięzcy trzyosobowych grup wywalczą awans do fazy pucharowej. Ostatecznie z eliminacji tylko czwórka najlepszych zagra w sobotnim turnieju głównym. Na tym etapie zmagania w 3. Grand Prix Seniorów w Gdańsku rozpocznie nasz podstawowy tercet na co dzień występujący w Lotto Superlidze, czyli ‘Kulpi”, „Wędka” i „Kotek”. Kibiców w Toruniu zwłaszcza powinien ucieszyć powrót do gry Tomasz Kotowskiego, którego z powodu kontuzji zabrało w ostatnim meczu Lotto Superligi przeciwko drużynie z Gdańska.

- Czuje się już dobrzezapewniał Tomasz Kotowski. - Miałem zablokowane kolano i nie mogłem dobrze go zginać. Z tego powodu zrobił się lekki obrzęk. Byłem wykluczony z gry na tydzień czasu. Pomogły dwie wizyty u fizjoterapeuty, który zlecił lekkie ćwiczenia, aby powoli zwiększać zakres ruchu w kolanie. Na dzień dzisiejszy wszystko jest dobrze ze zdrowiem i kolanem, a to jest najważniejsze. Trenuje normlanie i jestem gotowy do gry w 100% - podsumował „Kotek”.

Pierwszą okazją do sprawdzenia formy po tej krótkiej przerwie spowodowanej urazem, był turniej finałowy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Torunianie wystąpili w składzie: Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa oraz Konrad Staszczyk. Energa Manekin potwierdziła rolę faworyta i bez problemu pokonała rywali 4:0. Najpierw gospodarze zwyciężyli z AZS Włocławek, a w finale wygrali z drużyną z Chełmna.

- Wykonaliśmy plan i zrealizowaliśmy cel, czyli awansowaliśmy do kolejnego etapu Pucharu Polskiprzyznał Konrad Kulpa. - Potraktowaliśmy ten turniej, jako niedzielny, dobry trening na punkty. Wszystkie spotkania wygrywaliśmy pewnie, bez większych trudności. Jeszcze chyba nigdy nie udało nam się wygrać całego turnieju Pucharu Polski, więc mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas szczęśliwy, zagramy lepiej niż w poprzednich sezonach i będziemy walczyć o zwycięstwo. Jest to fajny turniej, ponieważ można się „ograć” przed ligą lub Grand Prix Polski Seniorów. Sprawdzić w jakiej aktualnie formie się znajdujemy. Jest to kolejna szansa na rywalizację przy stolepowiedział Kulpi.

Z silniejszymi rywalami przyjdzie torunianom zmierzyć się już w najbliższy weekend podczas Grand Prix Seniorów w Gdańsku. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem Energi Manekina jest Tomasz Kotowski.

- W weekend mamy Grand Prix Polski Seniorów w Gdańskumówił Tomasz Kotowski. - Jestem rozstawiony z numerem 7 i moim celem na ten turniej jest przede wszystkim dobra gra. Chciałbym znaleźć się w strefie medalowej. Jeżeli będzie dobra dyspozycja, to jestem w stanie to osiągnąćpodkreślał Kotowski.

Jako pierwsi, już w piątek rywalizację w Gdańsku rozpoczną uczestnicy kwalifikacji dodatkowych. W sobotę ruszają rozgrywki fazy grupowej oraz turniej główny, a decydujące mecze zaplanowano w niedzielę.