• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski zdobyli tytuł Mistrzów Polski w grze podwójnej, a Przemysław Walaszek wywalczył trzecie miejsce i medal brązowy. Dla toruńskiej pary był to czwarty medal z rzędu w grze deblowej, w tym trzeci złoty.

W 2019 oraz 2020 roku para Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski stawała na najwyższym stopniu podium. Przed rokiem w Arłamowie torunianie wywalczyli medal brązowy. W Częstochowie celem duetu Energi Manekina było odzyskanie pierwszego miejsca. W drodze do finału podopieczni Grzegorz Adamiaka wygrali z duetem Filip Szymański i Michał Gawlas 3:2, Michał Bańkosz i Antoni Witkowski 3:0 oraz Maciej Kubik i Kamil Kurowski 3:2. W walce o złoty medal Kulpa i Kotowski pokonali obrońców tytułu Daniela Bąka i Roberta Florasa 3:1.

Był to trudny mecz dla nas, bo graliśmy przecież z obrońcami tytułu z Arłamowapowiedział po spotkaniu finałowym Tomasz Kotowski z Energi Manekina Toruń. - Zresztą pozostałe pojedynki także nie były łatwe. W finale w pierwszym secie wspólnie z Konradem dość słabo serwowaliśmy i to rywale przejęli inicjatywę przy stole. Na szczęście nasza gra w kolejnych partiach wyglądała już dużo lepiej i udało nam się odzyskać tytuł. Naszym dużym atutem jest to, że na co dzień trenujemy i gramy w tym samym klubie, a taka współpraca bardzo pomaga w deblupodsumował Kotowski.

- Mieliśmy też trochę szczęścia w końcówceprzyznał Konrad Kulpa. - Piłka dwa razy zahaczyła o siatkę i w ten sposób zdobyliśmy punkty. Cieszy bardzo dobra gra i skuteczna taktyka. Wytrzymaliśmy presję choć nie było to łatwe. Naszym celem było wywalczenie złotego medalu i odzyskanie tytułu mistrzowskiegopowiedział Kulpa.

Brązowy medal wywalczył torunianin Przemysław Walaszek w parze z Miłoszem Redzimskim z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W rywalizacji deblowej wystąpił również Damian Węderlich w parza z Tomaszem Tomaszukiem z AZS AWFiS Gdańsk oraz Dawid Michna z Miłoszem Sawczakiem (Politechnika Rzeszów).

Najlepszy wynik w singlu z ekipy toruńskiej osiągnął Tomasz Kotowski, który dotarł do ćwierćfinału. Konrad Kulpa, Damian Węderlich i Przemysław Walaszek wygrali po jednej grze, Dawid Michna odpadł w pierwszej rundzie.