• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

z20160617b.JPG

Cztery Polskie drużyny wyraziły gotowość startu w nowym sezonie w międzynarodowych rozgrywkach prowadzonych przez Europejską Unię Tenisa Stołowego (ETTU). Wszystkie  znalazły się wśród uprawnionych do gry w Lidze Mistrzów.
Dokonując zgłoszenia każda z drużyn zobowiązana była podać skład na nowy sezon. ETTU, po zsumowaniu punktów rankingowych poszczególnych zawodniczek i zawodników, opracowała ranking wszystkich ekip, a następnie - zgodnie z wyliczonymi współczynnikami - dokonała podziału na poszczególne rozgrywki. Pierwsze szesnaście drużyn z rankingu gra w Lidze Mistrzów, a kolejne w mniej prestiżowym pucharze ETTU.
Podobnie jak przed rokiem, do rozgrywek Ligi Mistrzyń zgłosiły się tenisistki stołowe KTS SPAR - Zamek Tarnobrzeg, świeżo upieczone srebrne medalistki tych rozgrywek. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wystąpią w składzie: Han Ying, Li Qian, Victoria Pavlovich, Kinga Stefańska, Andrea Todorovic i Julia Szczepanek.

Aż trzy polskie ekipy zobaczymy w nowym sezonie elitarnej Ligi Mistrzów, liczącej 16 zespołów. Najwyższym współczynnikiem punktowym może pochwalić się drużyna KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, w skład której wchodzą: Panagiotis Gionis, Ning Gao, Daniel Górak, Oh Sang Eun, Zbigniew Grześlak i Artur Michalczyk.

Oprócz grodziszczan w LM wystartują także ASTS Olimpia-Unia Grudziądz (Kaii Yoshida, Wang Yang, Mattias Oversjo, Patryk Zatówka, Piotr Szafranek i Kamil Gąsior) i KST Energa-Manekin Toruń (Cazuo Matsumoto, Pavel Sirucek, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, Paweł Piotrowski, Maciej Kotarski i Kamil Urbanowicz).

Europejska Unia Tenisa Stołowego zaprasza przedstawicieli drużyn do udziału w losowaniu grup Ligi Mistrzów, które odbędzie się w dniu 24 czerwca br. w Schwechat oraz grup Ligi Mistrzyń i grup Pucharu ETTU, które odbędą się 10 lipca podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Zagrzebiu.

Początek rozgrywek Ligi Mistrzów zaplanowano na 5 października, Ligi Mistrzyń na 30 września, a zmagania w Pucharze ETTU rozpoczną się dwa tygodnie wcześniej tj. 16 września br.