• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Wt 26 Sty 2021, godz. 18:00
UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość - ENERGA MANEKIN Toruń
I liga mężczyzn
So 06 Lut 2021, godz. 16:00
KS POGOŃ Mogilno - ENERGA MANEKIN Toruń II
I liga kobiet
So 06 Lut 2021, godz. 16:00
LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno - ENERGA MANEKIN Toruń

z20160412.jpg

Młodzi zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ wywalczyli 6 medali podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego Kadetów w tenisie stołowym, które odbyły się w Chełmnie (jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe). Rozegrano również eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów, które w tej kategorii wiekowej są rozgrywane podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród chłopców awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył Jakub Maruszak. Kuba zmagał się w ostatnim miesiącu z kontuzją (w czwartek miał ściągniętą szynę gipsową ze złamanego palca), pomimo tego zajął 2 miejsce w zawodach eliminacyjnych. Drużyna kadetów w składzie: Jakub Maruszak, Paweł Jarząbkowski, Rafał Glica również awansowała na Mistrzostwa Polski
Świetnie zaprezentowała się para deblowa Paweł Jarząbkowski i Rafał Glica zdobywając złoty medal. Paweł dorzucił jeszcze srebro w grze mieszanej w parze z Patrycją Rybacką nieznacznie przegrywając w finale 3:2.
Drugi srebrny medal wywalczyła drużyna chłopców (Jakub Maruszak, Paweł Jarząbkowski i Rafał Glica) zapewniając sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Ostródzie.
Trzy brązowe medale wywalczyły dziewczęta: Martyna Wojciechowska indywidualnie, w drużynie (Martyna Wojciechowska i Izabela Baprawska), oraz w grze podwójnej Martyna w parze z Wiktorią Adamską (EMDEK Bydgoszcz).

Gratulacje dla zawodników za osiągnięte rezultaty i zaangażowanie na treningach.