• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Tuż po majówce i po dłuższej przerwie wróciliśmy do rywalizacji! Z pewnością nie był to łatwy czas dla sympatyków tenisa stołowego, w którym to trzeba było odłożyć rakietki na półkę. Wszyscy spragnieni sportowych zmagań przybyli więc z wielką ochotą do hali „Olimpijczyka”, by wziąć udział w XII turnieju z cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup.

W rywalizacji udział wzięło 36 zawodników, a trzech z nich zaliczyło swój debiut. Tradycyjnie już w pierwszej rundzie doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy debiutującym Jarosławem Tradeckim a Antkiem Zglińskim. Zwycięzcą okazał się Tradecki, który w kolejnej rundzie pokonał również Marciniaka. Ciekawie zapowiadał się również mecz Adriana Męczyńskiego z Remigiuszem Breńskim, jednak „Remi” pewnie (3:0) wygrał to starcie. W trzeciej rundzie Mariusz Prymula wygrał niełatwy mecz z Marcinem Chojnickim. W tej rundzie doszło również do pojedynku Kacpra Szurleja z Wojtkiem Szymczakiem. Po świetnym meczu młodych zawodników Energi Manekina, do kolejnej rundy awansował Kacper.

Breński – Prymula (Breński)

Piotrowski – Łojewski (Łojewski)

Tradecki – Szurlej (Tradecki)

Słomski – Ziółkowski (Słomski)

Pierwszy półfinał zakończył się zwycięstwem Remigiusza Breńskiego, który w piątym secie pokonał Tomasza Łojewskiego. Natomiast drugi półfinał pewnie wygrał Kacper Szurlej z Bartoszem Słomskim. W finale Kacper po dobrym meczu pewnie zwyciężył Remigiusza. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Ziółkowski, czwarte Tomasz Łojewski. W meczu o piąte miejsce Mariusz Prymula ograł Bartosza Słomskiego. Na siódmej pozycji turniej zakończył Damian Marciniak, a na ósmej Antek Zgliński.

W klasyfikacji generalnej jest bardzo ciekawie. W czołówce niewielkie różnice, a do końca jeszcze 4 turnieje! Na kolejny zapraszamy za dwa tygodnie (18 maja). Szykujcie formę!!!