• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

We wtorek byliśmy świadkami zmagań w XIII turnieju cyklu Grand Prix Energa Manekin Cup. Emocji oraz niespodziewanych rozstrzygnięć nie brakowało! W zawodach wzięło udział 32 zawodników. Gościliśmy dwóch debiutantów, dzięki czemu ponownie wzrosła liczba zawodników sklasyfikowanych.

Dzięki odpowiedniej liczbie osób, która pozwoliła do ostatniego miejsca wypełnić miejsce w tabeli „na 32 zawodników”, turniej był rozgrywany bardzo sprawnie. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom sportowy i począwszy od ćwierćfinałów ciężko było wskazać faworytów. W ¼ finału spotkały się następujące pary:

Breński – Różyński (1:3)

Zgliński A. – Marciniak (3:2)

Prymula – Piotrowski (2:3)

Frąckiewicz – Ziółkowski (1:3)

Po emocjonujących ćwierćfinałach, w których losy meczów rozstrzygały się w końcówkach setów przyszedł czas na półfinały. które stały również na wysokim poziomie. W pierwszym z nich Robert Różyński musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego tego dnia Antka Zglińskiego. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Antka. W drugim półfinale Krzysztof Piotrowski wszystkimi siłami próbował wyeliminować lidera klasyfikacji generalnej Grzegorza Ziółkowskiego. Mimo wyrównanej walki przez cały mecz, Grzegorz ostatecznie obronił pozycję faworyta awansując do finału.

W kluczowej grze turnieju naprzeciw siebie stanęli więc Antek Zgliński oraz Grzegorz Ziółkowski. Faworyt był oczywisty i z pewnością niewielu spodziewało się innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo Grzegorza. Antek jednak miał swoje plany i na przekór przeciwnością z wielkim zaangażowaniem, a przede wszystkim skutecznością stawiał solidny opór swoją bardzo dobrą grą. Mecz ten zakończył się więc zwycięstwem Antka w stosunku setów 3:1. Było to drugie podium Antka na przełomie całego cyklu. Co ciekawe w IX turnieju w meczu o 3. miejsce również mierzyli się finaliści XIII edycji turnieju i w tamtym przypadku Antek Zgliński również wyszedł zwycięsko. Czyżby ktoś miał patent na faworyta?

W meczu o 3. miejsce Mariusz Prymula zwyciężył z Krzysztofem Piotrowskim. Remigiusz Breński po wygranej z Robertem Różyńskim zajął 5. miejsce. Natomiast w meczu o 7. miejsce Kamil Pater pokonał Pawła Gazdę.

Emocji i zwrotów akcji w turnieju nie brakowało dlatego na kolejne zapraszamy już 1 czerwca! Prezentujemy również klasyfikację generalną oraz tą z rozgrywanego XIII turnieju cyklu Energa Manekin Toruń CUP.