• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Przedostatni, XV turniej cyklu Energa Manekin Toruń Cup został rozegrany we wtorkowy wieczór. Zmagania przyniosły kilka niespodzianek, a świetne występy odnotowała młodzież naszego klubu!

W rywalizacji brało udział trzydziestu zawodników i jedna zawodniczka, kolejny raz tym „rodzynkiem” okazała się Maja Kurzawska. Tak więc zawody znów mogły zostać rozegrane w drabince dla 32 graczy.

Do pierwszej niespodzianki doszło w drugiej rundzie, w której Krzysztof Piotrowski niesiony na zwycięskiej fali po zdobyciu złotego medalu w Mistrzostwach Polski Weteranów, pokonał 3:0 Grzegorza Ziółkowskiego – lidera cyklu. W meczach ćwierćfinałowych Damian Marciniak pokonał 3:0 Pawła Zduńczuka. Piotr Łącki uległ 0:3 Mariuszowi Prymuli. Robert Różyński zanotował porażkę 1:3 z Antkiem Zglińskim, a w ostatnim, najbardziej zaciętym meczu ćwierćfinałowym – Paweł Gazda zwyciężył 3:2 z Krzysztofem Piotrowskim.

W pierwszym półfinale po raz kolejny spotkali się Damian Marciniak oraz Mariusz Prymula. Znów doszło do bardzo zaciętego i stojącego na wysokim poziomie pojedynku, który w piątym secie na swoją korzyść rozstrzygnął Damian. Drugi półfinał to kontynuacja ciężkiej pięciosetowej walki, w której będący w świetnej formie Antek Zgliński pokonał 3:2 bardzo dobrze grającego Pawła Gazdę.

W finale mogliśmy zobaczyć wiele świetnych akcji. Gra była bardzo wyrównana a ostatecznie Antek musiał uznać wyższość Damiana. Mimo prowadzenia 10:5 w drugim secie, oraz 10-7 w trzecim, przegrał oba te sety na przewagi. Tak więc Damian Marciniak mógł się cieszyć drugim z rzędu zwycięstwem w Energa Manekin Toruń Cup.

W meczu o 3. miejsce świetnie zaprezentował się Maks Sawina który był objawieniem wieczoru i minimalnie bo 2:3 przegrał z o wiele bardziej doświadczonym Grzegorzem Ziółkowskim. Miejsce 5 zajął Paweł Gazda, 6 Mariusz Prymula(który pechowo w meczu z Maksem Sawiną złamał rakietkę przez co musiał oddać dwa mecze walkowerem). 7 miejsce dla Roberta Różyńskiego, natomiast dobrą 8 pozycję zajął Grzegorz Dzioba który tego dnia po dobrej grze uległ liderowi cyklu 3:2.

Zbliżamy się do końca naszych zmagań. W klasyfikacji generalnej pewne prowadzenie Grzegorza Ziółkowskiego (1124 pkt.), na drugiej pozycji plasuje się Mariusz Prymula (1030 pkt.), na miejsce trzecie wskakuje Damian Marciniak (996 pkt.), a tuż za podium ze stratą 14 punktów do pozycji medalowej znajduje się Remigiusz Breński (982 pkt.).

Już za tydzień (we wtorek 22 czerwca) zostanie rozegrany ostatni turniej cyklu Energa Manekin Toruń Cup. Oczywiście wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!