• Cazuo Matsumoto
  Cazuo Matsumoto
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Amatorzy i Weterani
  Amatorzy i Weterani

Najbliższe spotkania

Brak wydarzeń

Klub - aktualności

Zawodniczka Energa KTS Toruń Amelia Wycichowska osiągnęła najlepszą lokatę na Grand Prix Polski w swojej karierze. Amelka zajęła 7 miejsce. W pierwszym dniu zawodów zaprezentowała się znakomicie wygrywając pięć pojedynków tracąc zaledwie jednego seta. W rywalizacji grupowej zwyciężyła z: Iwoną Kolasą (UKS Tornado Waksmund) 3:1, Mają Sokołowską (ZKS Drzonków) 3:0, Sarą Wojciechowską (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie) 3:0. Do turnieju głównego awansowała z pierwszego miejsca w grupie. Następnie w pierwszej rundzie pokonała 3:0 Wiktorię Huda (UKS Sucha Koszalińska). W grze od najlepszą ósemkę w Polsce pokonała Annę Ulatowską (UKS Wolavia Wołów) 3:0. W kolejnym dniu Amelia rywalizowała z koleżanką z MDEK Bydgoszcz Karoliną Hołdą grającą okładziną czopowaną. Niestety Amelia nie poradziła sobie z trudnym stylem kombiataku przeciwniczki ulegając 3:0. W grze o miejsca po zaciętym pojedynku uległa Antoninie Zębowicz 3:2 i zwyciężyła 3:0 z Natalią Bogdanowicz. Ostatecznie Amelia wywalczyła 7 miejsce w Polsce w kategorii żaczek. Serdeczne gratulacje dla naszej młodej zawodniczki.

Niestety tenisiści stołowi ENERGI KTS TORUŃ nie zdołali wywalczyć awansu do trzeciej rundy Pucharu Europy. Toruń był w miniony weekend gospodarzem II rundy ETTU CUP. Do naszego miasta przyjechały trzy drużyny z Belgii, Hiszpanii i Rumunii, które wraz z naszym zespołem rywalizowali w grupie A tych rozgrywek.. W hali "Spożywczaka" cztery zespoły na bardzo zbliżonym poziomie sportowym stworzyły ciekawe widowisko, a do ostatnich pojedynków nie było wiadomo, które dwa zespoły uzyskają awans. Ostatecznie dwa pierwsze miejsca gwarantujące grę w trzeciej rundzie wywalczyły odpowiednio zespoły z Hiszpanii Irun Leka Enea Tenis de Mesa i Belgii Logis Auderghem. W przedpołudniowym pierwszym sobotnim pojedynku  ENERGA KTS TORUŃ uległa 2-3 rumuńskiemu CS MIOVENI. Torunianie prowadzili już 2-1 i wydawało się, że lider gospodarzy Cazuo Matsumoto zwieńczy dzieło. Niestety tak się nie stało. Toruński Brazylijczyk przegrał minimalnie, a w kolejnej grze Tomasz Kotowski nie sprostał wicemistrzowi Europy

DSC01989.JPG

W Krakowie rywalizowali najlepsi młodzicy w Polsce. Zawody rozpoczęły się w piątek po południu. Dwie zawodniczki reprezentujące Energa KTS Toruń walczyły o możliwość awansu do grona najlepszych młodziczek w kraju. Po zaciętych grach ta sztuka udała się tylko Amelii Wycichowskiej. Maja Kurzawska musiała uznać wyższość Zuzanny Tomanek z Mysłowic (rozstawionej z numerem 3). W kolejnym pojedynku po zaciętej walce uległa 3:2 w ostatnim secie do 9 Juli Grabas ze Stalowej Woli. Amelia Wycichowska w kwalifikacjach rozpoczęła bardzo dobrze pokonując rywalkę z Bydgoszczy Małgosię Osińską 3:0. Pech chciał, że kolejny raz Amelia zmagała się z Wiktorią Przybytkowską i przegrała tym razem 3:1. Kolejny pojedynek należało wygrać 3:0 żeby uzyskać bezpośrednią  kwalifikację do turnieju głównego. Niestety Amelka wygrała 3:1 z Wiktorią Riwoń (MKS Rokita Brzeg Dolny) i zajęła 2 miejsce w grupie, co dało awans do kolejnej fazy grupowej. W pierwszym pojedynku zawodniczka Energa KTS Toruń wygrała gładko 3:0 z Amelią Kozak (Nurt Przemyśl). W decydującym pojedynku Amelia przegrywała już 2:0, by wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać Annę Kopacką z Bronowianki Kraków 3:2.

DSC_6144.jpg

Podczas Gali Diamentowa Rakietka podsumowującej osiągnięcia w LOTTO SUPERLIDZE za sezon 2016/2017, która 21 września 2017 odbyła się w Warszawie, kluby Superligi wręczały statuetki swoim super partnerom.  Super Partnerem naszego klubu została Grupa ENERGA bez, której wsparcia nasze sukcesy niewątpliwie byłyby niemożliwe. Dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, że Energa dająca nam tyle pozytywnej energii, która jest z nami od zawsze pozostanie na zawsze. Najlepszym polskim zawodnikiem został Daniel Górak, Najlepszym obcokrajowcem Jiri Vrablik, a MVP Wang Zheng Yi. Trenerem roku wybrano Zbigniewa Leszczyńskiego, a drużyną roku został team DEKORGLASS Działdowo. 

21908607_1588311904522335_1437824690_o.jpg

W miniony weekend Energa KTS rywalizował w rozgrywkach ligowych. Pierwsza drużyna pokonała 8:2 w derbach zespół z Grudziądza. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski wygrywając dwa pojedynki i debla. Cazuo Matsumoto zwyciężył w dwóch grach indywidualnych, zaś Damian Węderlich dorzucił jeden punkt. Druga drużyna zwyciężyła 7:3 w drugiej lidze w pojedynku wyjazdowym z zespołem z Laskowic. W tym meczu zadebiutował trzynastoletni Stanisław Kaczan. W pierwszym pojedynku niespodziewanie prowadził 2:0 w setach ze znacznie bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Niestety nie udało mu się wygrać meczu ale zbierał cenne doświadczenie. Bardzo emocjonujący pojedynek rozegrał Bartłomiej Szymanek z Kazimierzem Bajerem. Do rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set wygrany przez naszego zawodnika 11:9. Punkty dla Energa KTS II Toruń zdobywali: Bartłomiej Szymanek i Carlos Ishida 2,5; Rafał Utylski 2. W Czwartej lidze trzecia drużyna Energa KTS zdeklasowała rezerwy z Laskowic 8:1. Punkty zdobywali: Krzysztof Piotrowski 2; Mateusz Lewandowski, Tomasz Kurtyka, Rafał Zgliński i Antoni Zgliński 1,5. W lidze młodzieżowej również rywalizowaliśmy z zespołem z Laskowic zwyciężając 11:7. Tradycyjnie już komplet zwycięstw zanotowała Maja Kurzawska (cztery gry indywidualne i debel w parze z Amelią Wycichowską). Bardzo dobrze zagrała Amelia Wycichowska wygrywając trzy gry pojedyncze i debla. Dwa pojedynki zwyciężył Maciej Rękas, a jego brat bliźniak Miłosz jeden.

Zaproszenie na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków

Zapraszam Pana/Panią na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu Sportowo-Turystycznego „ENERGA-MANEKIN Toruń”.

Informuję, że Zebranie odbędzie się w dniu 27 września 2017 r. w Toruniu, przy ul. Międzymurze 2, o godzinie 19:00.

Porządek obrad Zebrania obejmuje:

 1. Otwarcie obrad Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wybór Przewodniczącego Zebrania.
 3. Wybór Protokolanta Zebrania.
 4. Przyjęcie Porządku Obrad Zebrania.
 5. Przedstawienie projektowanych zmian w Statucie.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany § 1. Statutu poprzez nadanie mu następującej treści: ENERGA KLUB TENISA STOŁOWEGO TORUŃ i zmiany § 5. Statutu poprzez nadanie mu treści: Klub używa: pieczęci z napisem ENERGA KTS TORUŃ  oraz pieczęci prostokątnej z treścią: ENERGA KTS TORUŃ ul. Międzymurze 2 87-100 Toruń NIP 956-14-35-059.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie tekstu jednolitego Statutu.
 8. Uzupełnienie składu osobowego Sądu Koleżeńskiego poprzez wybór jednego członka.
 9. Uzupełnienie składu osobowego Zarządu poprzez wybór jednego członka.
 10. Omówienie spraw bieżących, wnioski, dyskusje.
 11. Zamknięcie Walnego Zebrania Członków KST „ENERGA-MANEKIN Toruń”.

Z poważaniem,

                                                                                                                             Prezes Zarządu

                                                                                                                        Krzysztof Piotrowski

21640473_1914577532137961_336862089_o.jpg

Bardzo pracowicie minął miniony weekend najmłodszym tenisistom stołowym Energa KTS Toruń. W Chełmnie odbyły się pierwsze Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w kategorii Kadet i Młodzik. W sobotę czterech naszych zawodników uczestniczyło w zawodach kadetów. Najlepiej spisała się Maja Kurzawska zajmując 11 miejsce. Amelia Wycichowska i Staś Kaczan zajęli miejsca 13-16. Bardzo trudne losowanie pokrzyżowały szyki Antoniemu Zglińskiemu już w pierwszej rundzie trafił na Piotra Błachnio. Staś Kaczan rozegrał bardzo zacięty mecz z Maciejem Krause ulegając 3:1. Amelia Wycichowska po zaciętej walce uległa reprezentantce Polski Juniorek Karolinie Hołdzie 3:1. Maja Kurzawska wykazała się dużą odpornością psychiczną pokonując w piątym secie Julię Smykowską pomimo, że przegrywała w decydującym secie 9:6.

W niedzielę rywalizowali młodzicy. Energa KTS Toruń zgłosił sześciu zawodników z czego, aż czterech debiutowało w tej kategorii. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta Amelia Wycichowska zajęła 6 miejsce przegrywając z późniejszą zwyciężczynią zawodów Karoliną Hołdą. Maja Kurzawska miała pecha trafiając o ósemkę na Zuzię Dąbrzał (2 miejsce w zawodach). Niestety Maja uległa przeciwniczce i zwyciężyła w turnieju pocieszenia zajmując 9 miejsce w zawodach. Chłopcy zagrali na miarę oczekiwań zajmując przedział 17-24 (Miłosz Rękas, Radosław Wypij, Maksymilian Sawina). Maciej Rękas pechowo trafił na kolegę klubowego Radka Wypija i zajął miejsca 33-39. Należy dodać, że większość naszych zawodników gra w kategorii młodszej (Żak).

Gratulacje walki oraz sportowej postawy.

IMG_7948.JPG

Zawodnik ENERGA KTS TORUŃ Cazuo Matsumoto wygrał wczoraj w stolicy naszego kraju silnie obsadzony turniej SPÓJNIA WARSZAWA OPEN. Toruński Brazylijczyk w finale turnieju pokonał Piotra Chodorskiego ze Spójni 4-0. Trzecie miejsce wywalczył aktualny Mistrz Polski Daniel Górak z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Czwarta pozycja przypadła Patrykowi Chojnowskiemu Spójnia Warszawa, który w półfinale musiał uznać wyższość naszego zawodnika ulegając mu 2-4. Zawody trwały dwa dni. W sobotę odbyły się eliminacje, a w niedzielę turniej główny. Na starcie stanęła ponad setka zawodników z kraju i zagranicy. Zwycięzca zainkasował 4000,00 złotych. W turnieju uczestniczyło w sumie sześciu zawodników ENERGI KTS TORUŃ, którzy zaprezentowali się poprawnie jednak nie zdołali wywalczyć miejsca na podium. Najbliższy tego celu był Tomek Kotowski, który wyeliminował z turnieju kolegę klubowego Konrada Kulpę ( udany rewanż za sobotnią porażkę w Grudziądzu) następnie ulegając w walce o medal  1-4  Piotrowi  Chodorskiemu. Dobre wrażenie pozostawił po sobie również Damian Węderlich, który dopiero w walce o czołową ósemkę przegrał 0-4 z Patrykiem Chojnowskim jednak w poszczególnych setach walka była bardzo wyrównana. Już w najbliższą sobotę startują rozgrywki ligowe. Torunianie udają się do Płocka. Forma poszczególnych zawodników wskazuje, że drużyna jest dobrze przygotowana i powinna przywieść pierwsze punkty do ligowej tabeli robiąc tym samym pierwszy krok w stronę powrotu do LOTTO SUPERLIGI.

21298706_1796388357055486_1620777121_o.jpg

Konrad Kulpa z ENERGI KTS TORUŃ wygrał turniej o Puchar Prezydenta Grudziądza, który jak co roku został rozegrany jeden weekend przed rozpoczęciem sezonu ligowego. W finale torunianin pokonał 3-0 Samuela Kulczyckiego z OLIMPII GRUDZIĄDZ. Trener Cazuo Matsumoto jest zadowolony ze swoich podopiecznych. Na najniższym stopniu podium stanął bowiem inny zawodnik naszego klubu Tomasz Kotowski, który w półfinale musiał uznać wyższość swojego kolegi klubowego popularnego Kulpiego. Z kolei w walce ćwierćfinałowej  popularny Kotek wyeliminował kolejnego toruńskiego zawodnika w tym turnieju Damiana Węderlicha pokonując go 3-1. Popularny Wędka zajął ostatecznie miejsce w przedziale 5-8. Jutro w niedzielę 3 września ośmioosobowa reprezentacja klubu ENERGA KTS TORUŃ udaje się do Warszawy na bardzo silnie obsadzony turnie SPÓJNIA WARSZAWA OPEN.

IMG_7876.JPG

W dniu 20 sierpnia 2017 zakończył się wakacyjny cykl amatorskich turniejów tenisa stołowego ENERGA - MANEKIN CUP. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem co pokazują statystyki. W 11 turniejach udział wzięło 278 uczestników z 32 miejscowości i 4 krajów. Tak, tak było międzynarodowo. Odwiedzili nas koledzy z LITWY, BIAŁORUSI, NIEMIEC. Turnieje przebiegały sprawnie i w miarę szybko. Formuła została tak stworzona, aby każdy uczestnik mógł rozegrać minimum 6 meczów w jednym turnieju. Podziękowania dla Sławka Mórawskiego za pomysł, organizację i realizację tak fajnego przedsięwzięcia. Gorąco dziękujemy również Panu Dyrektorowi Toruńskiej Agendy Kultury - Krystianowi Kubiaczykowi, Panu Dyrektorowi Firmy HENKELL & CO Dariuszowi Polakowi, którzy wsparli organizację wakacyjnego cyklu amatorskich turniejów tenisa stołowego. Frekwencja pokazała, że było warto i na pewno spotkamy się w kolejne wakacje. Sportowo również było bardzo ciekawie. Dopiero ostatni turniej rozstrzygnął, a właściwie nie, kto wygra cały cykl. Zwycięzcami ex aeguo zostali Filip Banach i Adam Białkowski zdobywając równą ilość punktów. Poniżej czołowa dwudziestka cyklu:

21124421_1790486814312307_229272784_n.jpg

Cazuo Matsumoto z ENERGI KTS TORUŃ wygrał inaugurujący sezon XIII Memoriał im. Andrzeja Grubby, który w dniach 27-28.08.2017 odbył się w Starogardzie Gdańskim. Dobrze zaprezentował się też drugi reprezentant naszego klubu Damian Węderlich. Choć młody torunianin zajął miejsce piąte to ze swojej gry i przygotowania do sezonu ligowego, który startuje już 9 września może być zadowolony. Damian w drabince turniejowej pokonał między innymi byłego Mistrza Polski Artura Daniela. W kategorii kobiet zwyciężyła Jessica Yamada narzeczona naszego grającego trenera,która na co dzień mieszka i trenuje w Toruniu.

21171009_1989918081227532_594574235_o.jpg

W sobotę najmłodsi zawodnicy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na Memoriale Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Po obozie w Ostródzie był to kolejny etap przygotowawczy przed nadchodzącym sezonem. Liczna grupa zawodników Energa KTS Toruń walczyła w kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik, kadet oraz junior. Najlepiej zaprezentowała się Amelia Wycichowska zajmując drugą pozycje w Żaczkach. Bardzo dobrze zagrali młodzicy Antoni Zgliński (3 miejsce) oraz Stanisław Kaczan (4 miejsce). W kadetach Mateusz Lewandowski uzyskał 3 miejsce. W skrzatach Miłosz Rękas zajął miejsce 4, zaś jego brat Maciej zakończył zawody w przedziale miejscowym 5-6. W juniorkach debiutowała Julia Rękas zajmując przedział 7-8 razem z Agatą Wycichowską. Kolejnym debiutantem był Kamil Oswald, który wywalczył przedział 7-8 w juniorach.

Wszyscy zawodnicy cieszyli się z postępów jakie poczynili podczas przygotowania przedsezonowego. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane z wieloma atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników. Dla najlepszych puchary i upominki wręczali rodzice Andrzeja Grubby.

OBOŻ OSTRÓDA.jpg

Dobiegł końca obóz sportowy ENERGI KTS TORUŃ, który w tym roku miał miejsce w Ostródzie. Oprócz dzieci i zawodników młodzieżowych klubu w obozie uczestniczyła też pierwsza drużyna, której celem na nowy sezon jest powrót do Superligi. Ciekawostką jest fakt, iż w tym samym czasie w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji, trenowała też kadra narodowa seniorów i  juniorów oraz warmińsko - mazurska kadra wojewódzka  juniorów młodszych. Było  więc wiele okazji do wspólnego treningu co trenerzy klubu wraz zawodnikami wykorzystali. Młodsi zawodnicy mieli okazję na żywo podpatrywać i analizować treningi najlepszych polskich tenisistów stołowych. Teraz czas na ostatnie szlify formy w hali przy ulicy Międzymurze 2. Zabraknie tylko Konrada Kulpy i Tomasza Kotowskiego, którzy już dzisiaj wieczorem udają się na kolejne zgrupowanie kadry narodowej w Krakowie.

DSC_0490.JPG

Wczoraj w Toruniu zakończyły się XVIII Światowe Igrzyska Polonijne Toruń 2017.  986 zawodników, Polaków rozsianych po całym świecie rywalizowało w 25 dyscyplinach sportowych na 13 obiektach Torunia. Turniej tenisa stołowego do udziału, w którym zgłosiło się 83 zawodników rozegrany został w hali ENERGA KTS TORUŃ przy ulicy Międzymurze 2. Poziom sportowy poszczególnych zawodników był bardzo zróżnicowany począwszy od amatorów, a kończąc na zawodnikach profesjonalnie uprawiających tenis stołowy. Z ciekawostek warto wspomnieć, że w najstarszej kategorii mężczyzn powyżej 66 lat złoty i srebrny medal wywalczyli wychowankowie naszego klubu Roman Kozakiewicz i Marek Ignatowski, którzy po kilkudziesięciu latach przyjechali do Grodu Kopernika i z sentymentem wspominali bardzo odległe czasy. Poniżej medaliści w poszczególnych kategoriach oraz galeria zdjęć z zawodów:

lato-face-1.jpg

DSC01241.JPG

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 KTS Energa Toruń zorganizował otwarty turniej tenisa stołowego. W rywalizacji uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Do turnieju przystąpili zawodnicy z wielu toruńskich szkół. Zawodnicy przyjechali również z okolic Torunia oraz z Inowrocławia. Działaczy klubu cieszy popularność zawodów wśród dzieci i młodzieży. W zawodach brało udział 32 zawodników i zawodniczek. Najmłodszy zawodnik turnieju Piotr Kurta miał niespełna sześć lat. Dla najlepszych KTS Energa Toruń ufundował puchary, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Na turnieju panowała rodzinna atmosfera, rodzice wraz z rodzeństwem dopingowali zawodników. Kolejny turniej ty razem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się we wrześniu. Zapraszamy!!!

DSC01229.JPG

Na stadionie miejskim odbyła się akcja Sportowe Lato na Start. Nie zabrakło przedstawicieli KTS Energa Toruń. Trenerzy Rafał Utylski oraz Katia Sivakova dzięki pomocy Konrada Kulpy zaprezentowali pokaz tenisa stołowego dla licznego grona młodzieży z toruńskich szkół podstawowych. W licznych konkursach startowało wielu zawodników. Bardzo popularne było wyzwanie serwisowe, polegające na prawidłowym odbiorze serwisu Konrada. Dla nielicznych zawodników, którym udało się wykonać odbiór przysługiwała zasłużona nagroda. Kolejny konkurs polegał na odbiciu jak największej ilości razy piłeczki na stole pingpongowym z naszym Mistrzem. Na koniec dzieci zagrały turniej między sobą, a Konrad rozdawał autografy. Nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych. Cieszy duże zainteresowanie tenisem stołowym wśród dzieci. Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi w KTS Energa Toruń przy ul. Międzymurze 2.

DSC01219.JPG

W Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski żaków w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 64 najlepszych dziewczynek i chłopców w kraju, wśród nich Maja Kurzawska oraz Amelia Wycichowska. W pierwszym etapie zawodów nasze zawodniczki awansowały z grup do najlepszej 32 w Polsce. Maja zwyciężyła dwa pojedynki i doznała jednej porażki z późniejszą mistrzynią Polski. Amelia przegrała dwie pierwsze gry ale w decydującym pojedynku zwyciężyła i awansowała lepszą różnicą setów. W pierwszej rundzie turnieju głównego dziewczęta doznały porażek i przyszło im walczyć w turnieju pocieszenia. Amelia doznała porażki z Jarecką zajmując 25 miejsce. Maja zwyciężyła z dwoma przeciwniczkami i doznała jednej porażki osiągając 17 lokatę. W grze podwójnej w pierwszej rundzie dziewczęta zwyciężyły 3:2 po wielkich emocjach. W drugiej grze deblowej zawodniczki ponownie grały tie break. W piątym secie przegrywały 1:5, by doprowadzić do wyniku 9:6. Niestety zabrakło zimnej krwi i pojedynek zakończył porażką. Dziewczęta zajęły ostatecznie 9 pozycję w grze deblowej.

18903017_1946613298891344_210241143_n (2).jpg

Pierwszego czerwca w KST Energa-Manekin Toruń świętowaliśmy Dzień dziecka. Z tej okazji odbył się turniej tenisa stołowego w czterech kategoriach wiekowych. Dzieci oraz młodzież mieli możliwość rywalizacji sportowej oraz wspólnej integracji. Rodzice licznie zgromadzeni w hali sportowej przy ulicy Międzymurze 2 mieli okazje zaobserwować postępy sportowe swoich pociech.

IMG_7358.JPG

Zespół ENERGI - MANEKIN TORUŃ w składzie Konrad Kulpa, Pavel Sirucek i Cazuo Matsumoto wywalczył wczoraj w Oleśnie woj. małopolskie srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn. W wielkim Final Four torunianie pokonali w przedpołudniowym półfinale zespół Spójni Warszawa  4-0, a w finale po ponad trzygodzinnej zaciętej walce ulegli 3S Polonii Bytom 4-1. Trzecie miejsce wywalczył zespół Villa Verde Olesno. Przypominamy, że w drodze do tego sukcesu nasz zespół wyeliminował najpierw w eliminacjach wojewódzkich takie drużyny jak Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a w kolejnej rundzie międzywojewódzkiej między innymi Poltarex Pogoń Lębork. To kolejny historyczny dla klubu sukces i pierwszy medal  w rozgrywkach Pucharu Polski. Przypomnijmy jeszcze, że w 2013 roku również zakwalifikowaliśmy się do wielkiego finału Pucharu Polski, który odbył się w Działdowie zajmując tam czwarte miejsce w składzie (Dyjas, Kulpa, Wang).

 

18519593_1110602985710769_6903128580491361306_n.jpg

W piątkowe popołudnie wszyscy zawodnicy, działacze, amatorzy i sympatycy KST Energa-Manekin Toruń wspólnie spędzili czas przy ognisku. W trakcie napiętego harmonogramu rozgrywek pierwsza drużyna znalazła chwilę na beztroską zabawę z młodzieżą, wesołe rozmowy i zasmakowanie się w tradycyjnej kiełbasce z ogniska. Grający trener Cazuo Matsumoto rozegrał mecz piłkarski z najmłodszymi zawodnikami klubu. Do zabawy przyłączyli się zawodnicy drugiej drużyny - tegoroczni maturzyści. Pojawili się również młodzi zawodnicy KST Energa-Manekin Toruń z rodzicami. Na pikniku panowała wesoła rodzinna atmosfera. Mamy nadzieję częściej spotykać się razem nawiązywać przyjaźnie i przyjemnie spędzać czas nie tylko przy tenisowym stole.

 

DSC_0224.JPG

Młodzi zawodnicy KST Energa-Manekin Toruń mieli okazję przeprowadzić lekcję pokazową dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy Mistrzostw Polski Młodzików: Antoni Zgliński oraz Stanisław Kaczan. Trener Rafał Utylski przedstawił reguły gry oraz techniki podstawowych zagrań w tenisie stołowym. Następnie zgromadzona młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na stole.

18493619_1671120969582226_713724360_o.jpg

W minioną niedzielę 14.05.2017 w Raszkowie województwo wielkopolskie odbył się półfinał Pucharu Polski. ENERGA - MANEKIN TORUŃ  po zwycięstwach nad LUKS TOP WIERZBIĘCIN 4-0 oraz POGONIĄ LĘBORK 4-2 zapewniła sobie udział w finale tej imprezy, który zostanie rozegrany 21 maja w Olesnie - województwo małopolskie. Przeciwnikami będą zespoły SPÓJNI WARSZAWA, POLONII BYTOM i VILLA VERDE OLESNO.

18447784_1936356869916987_1022774040_n.jpg

Zawodnicy Energa-Manekin Toruń wystąpili na Mistrzostwach Polski Młodzików w Krośnie. Nasza drużyna w składzie: Antoni Zgliński i Stanisław Kaczan zapewniła sobie udział wygrywając eliminacje wojewódzkie. W turnieju indywidualnym wystąpił również Antoni Zgliński. Od niespodziewanego zwycięstwa nad Lewartem Lubartów 3:1 rozpoczął się turniej drużynowy. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Antoni Zgliński wygrywając w dwóch pojedynkach indywidualnych oraz w parze deblowej ze Stanisławem Kaczanem.

18136875_1928386534047354_2011861442_n.jpg

W wyjazdowym spotkaniu pierwszej ligi mężczyzn rezerwy KST ENERGA-MANEKIN Toruń pokonały rezerwy Morliny Ostróda 7:3. Po piątkowej porażce w meczu Lotto Superligi z Morlinami Ostróda druga drużyna zrewanżowała się w pojedynku rezerw. Świetnie spisał się drugi stół wygrywając wszystkie indywidualne pojedynki. Na pierwszym stole duże problemy naszym zawodnikom sprawił doświadczony Tomasz Sposób - wygrał dwa pojedynki. W naszej drużynie punkty zdobywali: Damian Węderlich i Rafał Utylski 2, Tomasz Kotowski oraz Maciej Kotarski 1,5. Ostatni mecz w sezonie rezerwy KST ENERGA-MANEKIN Toruń zagrają 6 maja o godzinie 16 u siebie z Kościerzyną. Serdecznie zapraszamy.

 

 

DSC01459.jpg

W Kwidzynie rozegrano trzecie Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. KST ENERGA-MANEKIN Toruń reprezentowało trzech zawodników i trzy zawodniczki. Czterech najmłodszych zawodników debiutowało na zawodach ogólnopolskich.

17965856_1923755277843813_1603487378_n.jpg

W Gniewkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików w tenisie stołowym. Zawodnicy Energi-Manekin Toruń wywalczyli na nich 2 medale. W turnieju drużynowym (Antoni Zgliński oraz Stanisław Kaczan) zajęli drugie miejsce premiowane awansem do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Krośnie. Brązowy medal chłopcy wywalczyli również w grze podwójnej. W turnieju indywidualnym Antoni Zgliński uległ w ćwierćfinale Filipowi Bielunkiewiczowi, zaś Stanisław Kaczan przegrał nieznacznie 3:2 z Piotrem Błachnio. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Antek zajął 4 miejsce. Wśród dziewcząt bardzo dobrze spisała się Amelia Wycichowska awansując do czołowej ósemki, zaś Zosia Jaworska zajęła miejsce 25. W grze deblowej dziewczęta uplasowały się w przedziale 9-14. W rywalizacji drużyn młodziczki KST Energa-Manekin Toruń zajęły przedział 5-8.

 

img7206.jpg

Cztery medale przywieźli zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ z 29 Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 21 w tenisie stołowym, które zakończyły się wczoraj w Białymstoku.Trzy krążki (dwa złote i jeden brązowy) wywalczył najlepszy zawodnik tych mistrzostw Tomasz Kotowski, a jeden (brązowy) Maciej Kotarski. Tomek Kotowski w finale gry pojedynczej pokonał 4-3 rozstawionego z numerem 1 na tym turnieju, aktualnego wicemistrza Polski seniorów Marka Badowskiego z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ. Trzecie miejsca zajęli zawodnicy AZS AWF GDAŃSK Tomasz Tomaszuk i Damian Kreft. W turnieju gier mieszanych nasz zawodnik Tomasz Kotowski w parze z Natalią Bajor z AZS AWF WROCŁAW wywalczył

17758030_1737787526247828_532785189_n.jpg

W ubiegły weekend, w Luboniu odbyło się Grand Prix Polski Kadetów, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z całego kraju. Na tych zawodach nasz klub reprezentowało dwoje zawodników, a byli to Antoni Zgliński i Mateusz Lewandowski. Dla Mateusza był to dopiero drugi turniej tej rangi w życiu, co sprawiło, że był zestresowany i nie wykorzystał w pełni swoich umiejętności, mimo walki nie zdołał przebrnąć przez eliminacje. Antek zaś od razu brał udział w turnieju głównym, na który awans otrzymał za zajęcie drugiego miejsca w eliminacjach wojewódzkich. Mimo wyraźnej przewagi fizycznej przeciwników (Antek jest dopiero młodzikiem) udało mu się zwyciężyć jeden mecz i ostatecznie zajął miejsce w przedziale 49-56. Antek zagrał świetne zawody w starszej kategorii wiekowej, tak skomentował występ na III Grand Prix Polski Kadetów trener Paweł Piotrowski. Nasi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, co miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

17618957_1915067505379257_1163676073_n.jpg

W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy wiele spotkań ligowych w rozgrywkach pierwszej, drugiej, czwartej oraz piątej ligi. Drużyny KST Energa-Manekin Toruń grały ze zmiennym szczęściem. Dla najmłodszych zawodników ważne jest zdobywanie doświadczenia. Każdy mecz wywalczony przez toruńską młodzież cieszy. Mamy nadzieje że rosną w naszym klubie godni następcy. W wyższych ligach zawodnicy młodzieżowi próbują się przebijać do tenisowej elity.

 

17571180_1612388638788793_1715971276_o.jpg

W minioną niedzielę w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki rozgrywek drużynowych o Puchar Polski. Na starcie stanęły cztery najlepsze drużyny z województwa kujawsko - pomorskiego. Zwycięska drużyna uzyskiwała awans do półfinału szczebla centralnego, w którym zmierzą się najlepsze  zespoły z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko - pomorskiego. To zwycięstwo wywalczyła drużyna ENERGI - MANEKIN TORUŃ w składzie:  Cazuo Matsumoto, Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski w pokonanym polu pozostawiając zespoły z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ i EMDEK BYDGOSZCZ.   

17409845_619199944940555_550393381_n.jpg

We wtorkowy poranek dzieci i młodzież z Toruńskich szkół mieli okazje w nietypowy sposób przywitać wiosnę. W tradycyjny dzień wagarowicza odbyło się spotkanie z wieloma dyscyplinami sportowymi w Arenie Toruń. Oczywiście nie mogło zabraknąć tenisistów stołowych Energa-Manekin Toruń. Podczas gdy pierwsza drużyna przygotowywała się do arcy ważnego meczu z Kolping Frac Jarosław trenerzy Rafał Utylski i Paweł Piotrowski uczestniczyli w prezentacji naszego klubu oraz dyscypliny sportowej wśród młodzieży. Podczas imprezy odbyło się kilka turniejów oraz konkurencji zręcznościowych dla dzieci. Trenerzy zaprezentowali pokaz gry, gdzie można było oglądać tenis stołowy na wesoło. Przez cztery godziny zajęć przewinęła się nie zliczona ilość młodzieży. Uczestnicy ustawiali się w długich kolejkach, aby móc odbić kilka piłek z trenerami. Trenerzy przekonywali dzieci do korzyści płynących z uprawiania tenisa stołowego. Każdy uczestnik mógł dostać upominek, a najlepsi nagrody ufundowane przez organizatorów Gminę Miasta Toruń oraz Radio Gra.

 

17409659_1910120982540576_402481794_n.jpg

W Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów. KST Energa-Manekin Toruń reprezentowały: Agata Wycichowska, Iza Baprawska Oraz Cyprian Klarkowski. Agata oraz Iza indywidualnie uplasowały się w przedziale 9-10, Cyprian zajął miejsce 17-21. W grze podwójnej Agata z Izą zajęły miejsce 5-7 Cyprian w parze z Szymonem Dąbrowskim 9-11. W turnieju mikstowym Iza w parze z Pawłem Szymańskim oraz Agata w parze z Cyprianem zajęli przedział 9-14. Dziewczęta wystartowały w zawodach drużynowych przegrywając o 4 z EMDEK Bydgoszcz ostatecznie zajęły miejsce 5.

 

17361371_1909162855969722_1856152519_n.jpg

W sobotę odbyły się mecze ligowe drużyn w czwartej i piątej lidze. Niestety w meczu czwartej ligi po zaciętej walce ulegliśmy na wyjeździe Sparcie Nakło. Mecz zaczął się od prowadzenia 3:1 po zwycięstwach Antoniego Zglińskiego, Cypriana Klarkowskiego oraz Mateusza Lewandowskiego. W grach deblowych zwyciężyła para Klarkowski, Lewandowski i KST Energa-Manekin IV Toruń prowadził 4:2. Niestety były to dobre złego początki, gdyż w następnych meczach przegrywali kolejno Stanisław Kaczan, Mateusz Lewandowski i  Cyprian Klarkowski. Kolejny wygrany mecz zanotował Antoni Zgliński i do końca zawodów prym wiedli zawodnicy Sparty Nakło wygrywająć 8:5. Punkty dla Energa-Manekin Toruń zdobywali: Zgliński 2, Klarkowski i Lewandowski 1,5.

W kolejnym spotkaniu wyjazdowym w Sępólnie Krajewskim rywalizowała najmłodsza drużyna ligowa w składzie: Amelia Wycichowska, Iza Baprawska, Agata Wycichowska i Marcel Witt. W pojedynku z dużo starszymi rywalami zawodniczki i zawodnik Energa-Manekin V Toruń doznali porażki 8:0. Dziękujemy za ambitną walkę. Mamy nadzieje, że doświadczenie zebrane w meczach ligowych zaprocentuje później dobrymi wynikami.

 

17264652_1461857393865286_1870392762429739399_n.jpg

W Gdańsku odbyły się zawody Grand Prix Polski Młodzików. W turnieju eliminacyjnym wzięło udział czterech zawodników KST Energa-Manekin Toruń. Wśród dziewcząt wystartowały Maja Kurzawska oraz Amelia Wycichowska. Niestety obie uległy w grupach eliminacyjnych. W eliminacjach młodzików swoje grupy wygrali Antoni Zgliński oraz Stanisław Kaczan. W kolejnej fazie los zetknął naszych zawodników razem gdzie nieznacznie lepszy okazał się Antek Zgliński awansując do najlepszej 64 w kraju. W następnej fazie Antek zwyciężył dwa pojedynki 3:1 z Mitasem Jackiem (Spójnia Warszawa) oraz Kopeckim Radosławem (KTS Kwidzyn) awansując do turnieju głównego, gdzie uległ Aleksandrowi Majchrzakowi (Gwiazda Bydgoszcz) 3:1 oraz Szymonowi Wiśniewskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1. Ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale 25-32.

17308698_1461878147196544_6816748544110079771_n.jpg

W Chełmnie odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. W zawodach wystartowało 28 zawodników w tym pięciu chłopców reprezentujących KST Energa - Manekin Toruń. Najlepiej spisał się Maksymilian Sawina zajmując 4 miejsce po drodze pokonując kolegów z drużyny, Miłosza Rękasa (5 miejsce) oraz Macieja Rękasa (7 miejsce). Krzysztof Bołądź został sklasyfikowany na miejscu 11, zaś najmłodszy uczestnik zawodów sześcioletni Julian Korzus zajął miejsce 13.

_HOF9312.JPG

Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski dotarł wczoraj na Białoruś, gdzie od dzisiaj rozpoczyna się ITTF Challenge Belgosstrakh Belarus Open. Toruński zawodnik w turnieju eliminacyjnym seniorów trafił do grupy nr. 9, w której znaleźli się Tomasz Kotowski (Polska), Kiril Popov (Bułgaria), Amin Ahmadian (Iran), Aliaksandr Vanahel (Białoruś). W kategorii U 21 popularny "Kotek" zagra w grupie 10: Tomasz Kotowski (Polska), Yanapong Panagitgun (Tajlandia), Volodymyr Lushnikov (Ukraina), Heorhi Kunats (Białoruś). Z numerem jeden na turnieju w Mińsku rozstawiony jest

17274167_614759482051268_1736147397_n.jpg

Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ Kacper Makowski został Mistrzem Województwa Kujawsko - Pomorskiego Młodzieżowców. Drugie miejsce zajął Mikołaj Piotrowski z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ, a trzecią pozycję wywalczył Wojciech Gronowski z LUKS CHEŁMNO. W turnieju rozegranym w Toruniu nasz zawodnik wygrał wszystkie pojedynki i zapewnił sobie tym samym prawo startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku odbędą się w Białymstoku. Przypomnijmy jeszcze, że z racji wysokich miejsc w rankingu ogólnopolskim w MMP naszych barw będą jeszcze bronić Tomasz Kotowski, Maciej Kotarski i Damian Węderlich.

17141803_611597902367426_1518201210_n.jpg

Wczoraj w Częstochowie zakończyły się 85 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. Wspaniale zaprezentowali się na nich zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ zdobywając trzy medale. Jakub Dyjas wywalczył brązowy medal w turnieju indywidualnym oraz złoty w grze podwójnej w parze z Danielem Górakiem, a Konrad Kulpa wspólnie z Natalią Bajor brązowy w grze mieszanej. Bliski wywalczenia medalu był jeszcze najmłodszy z naszych reprezentantów Tomasz Kotowski, któremu zarówno w grze pojedynczej jak i w deblu z Konradem Kulpą zabrakło trochę szczęścia. Prezes klubu Krzysztof Piotrowski, który wraz z zawodnikami i trenerem

z20160901a.JPG

Na pewno do bardzo udanych należy zaliczyć występ zawodnika ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasza Kotowskiego w zakończonych w minioną niedzielę w rosyjskim Soczi, Mistrzostwach Europy do lat 21 w tenisie stołowym. Młody 18 letni torunianin choć nie przywiózł upragnionego medalu udowodnił, że ma wielki talent, nie boi się nikogo i rysuje się przed nim świetlana przyszłość. Tomek wygrał na tych mistrzostwach cztery pojedynki  z wyżej notowanymi na listach rankingowych przeciwnikami i przegrał dwa pokonując między innymi rozstawionego z numerem 1 najlepszego zawodnika Europy w tej kategorii wiekowej Szweda Antona Kallberga, który na co dzień występuje  w niemieckiej Bundeslidze reprezentując słynną Borussię Dusseldorf. Była to największa sensacja turnieju. Ostatecznie Tomek Kotowski zakończył turniej indywidualny na miejscu 17-32. W grze podwójnej popularny "Kotek"  w parze z Belgiem Martinem Allegro zdołali awansować do czołowej szesnastki. Nagrodą dla naszego zawodnika za te cztery singlowe zwycięstwa będzie na pewno spory awans w rankingu światowym, który publikowany jest na początku każdego miesiąca.

IMG_6277.JPG

Tomasz Kotowski z ENERGI - MANEKIN TORUŃ wywalczył brązowy medal w zakończonym wczoraj w Łomży III GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW. Młody toruński zawodnik w drodze do półfinału w, którym przegrał z Robertem Florasem z Polonii Bytom pokonał kolejno Kamila Zdzienickiego z Białegostoku, Szymona Malickiego z Olimpii Unii Grudziądz oraz Bogusława Koszyka z Kostrzyna. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Gołębiowski, który w finale po pasjonującej walce pokonał 4-3 pogromcę Tomka Kotowskiego z półfinału Roberta Florasa. Z kolei na najniższym

z20160310a.jpg

Reprezentacja Polski mężczyzn pewnie pokonała Belgię 3:0 w spotkaniu eliminacyjnym do Drużynowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Spotkanie odbyło się w Wałbrzychu.

Po jednym punkcie dla biało-czerwonych wywalczyli Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas i Daniel Górak. Triumf nad Belgami sprawił, że podopieczni Tomasza Krzeszewskiego objęli prowadzenie w grupie „H”. O tym, czy Polacy uzyskają bezpośredni awans do mistrzostw w Luksemburgu zadecyduje ostatnie spotkanie eliminacji, w którym Słowenia zagra z Belgią.

Polska – Belgia 3:0
WANG Zeng Yi – Robib DEVOS 3:0 (12:10, 11:6, 11:3)
Jakub DYJAS – Cedric NUYTINCK 3:1 (11:7, 11:9, 9:11, 12:10)
Daniel GÓRAK – Florent LAMBIET 3:1 (11:9, 11:5, 6;11, 11:7)

16174706_1407614819289544_9177471101684486748_n.jpg

W miniony weekend w Gdańsku odbył się 2 Grand Prix Polski Żaków i Żaczek. Na starcie stanęło ponad 160 najlepszych w tej kategorii wiekowej zawodniczek i zawodników w kraju. ENERGĘ - MANEKIN TORUŃ na tych zawodach reprezentowały tym razem trzy dziewczynki, młodziutkie wychowanki naszego klubu. Podopieczne trenerki Katii Sivakokovej i Rafała Utylskiego po sukcesach na szczeblu wojewódzkim rozpoczęły w tym roku przygodę z tenisem stołowym na poziomie ogólnopolskim. 10 letnia Amelka Wycichowska i 11 letnie Emilka Maruszak oraz Majka Kurzawska trenują tenis stołowy od kilku lat.  Podczas zawodów w Gdańsku znakomicie przez eliminacje do turnieju głównego przebrnęła Majka, która zwyciężyła trzy gry, a Emilka i  Amelka miały zapewniony udział w turnieju głównym z racji wysokiego rankingu i kwalifikacji wojewódzkich. Turniej

powolanie.jpg

Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski został powołany na I Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym, które w dniach 2-5 luty 2017 roku odbędą się w rosyjskim Soczi. Wraz z naszym zawodnikiem powołanie otrzymali Patryk Zatówka z AZS AWFIS GDAŃSK oraz Marek Badowski z ZOOLESZCZ GWIAZDY BYDGOSZCZ. Życzymy powodzenia.

IMG_6232.JPG

Tradycyjnie już od wielu lat Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego organizuje w okresie między świętami, a nowym rokiem turniej TOP 8 w kategoriach młodzieżowych. Jest to turniej z nagrodami dla najlepszych zawodników województwa kujawsko-pomorskiego. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć zawodników KST ENERGA-MANEKIN TORUŃ. Nasi zawodnicy zdominowali kategorię kadetów gdzie zajęli cztery pierwsze miejsca. Wygrał Kuba Maruszak przed Kacprem Marchlewskim, Pawłem Jarząbkowskim i Antkiem Zglińskim. W pozostałych kategoriach nasi zawodnicy spisywali się różnie. W kategorii juniorki nasza zawodniczka Martyna Wojciechowska zajęła ósme miejsce, ale udało jej się podczas turnieju pokonać późniejszą zwyciężczynię Zuzannę Błażejewicz z Chełmna. W młodziczkach Emilka Maruszak zajęła

"Pokonać Azjatów" - pod takim tytułem w Rzeczpospolitej ukazał się ciekawy artykuł o naszym zawodniku Jakubie Dyjasie.
Zapraszamy do lektury:
html www.rp.pl/Zycie-Pomorza/311099861-Pokonac-Azjatow.html

walne-zebranie-emt.jpg

Zarząd K.S.T. Energa-Manekin Toruń zawiadamia że w dniu 17 listopada 2016 r. o godz. 18:00 przy ul. Międzymurze 2 w Toruniu odbędzie się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Członków KST ENERGA-MANEKIN Toruń

Do pobrania: docxPorzadek-obrad.docx

ak20161025.JPG

Podczas Walnego Sprawozdawczo Wyborczego Zebrania Delegatów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, które w minioną niedzielę 23.10.2016 odbyło się w Warszawie Klub Sportowo Turystyczny ENERGA - MANEKIN TORUŃ został nagrodzony w dwóch kategoriach. Za zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu

ak20161024.jpg

Życiowy sukces w zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy Seniorów w Tenisie Stołowym odniósł zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ i niemieckiego OCHSENHAUSEN Jakub Dyjas. Młody, 21 letni Polak wywalczył w Budapeszcie dwa medale. Brązowy w singlu oraz srebrny w grze podwójnej w parze z Danielem Górakiem z DARTOM BOGORII GRODZISK MAZOWIECKI. Turniej

 

ak20161022a.jpg

Jakub Dyjas został sprawcą niewiarygodnej sensacji na Mistrzostwach Europy, które właśnie odbywają się w Budapeszcie. Młody Polak w walce o czołową 16-tkę singla ograł nr 1 turnieju Dimitrija Ovtcharova. Tym samym Niemiec nie obroni tytułu Mistrza Europy z dwóch ostatnich lat. Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ i niemieckiego Ochsenhausen

ak20161022.jpg

Polska para Jakub Dyjas/Daniel Górak awansowała do finału gry podwójnej Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, które odbywają się w Budapeszcie. Polacy w drodze do finału po wspaniałej grze pokonali kolejno pary

z20161007.jpg

Już dzisiaj o godzinie 19 00 start Ligi Mistrzów 2016/2017. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie 16 najlepszych europejskich drużyn tenisa stołowego. Kwalifikacja do tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów była dla nas sporym zaskoczeniem. To na pewno szansa rozwoju dla naszych młodych zawodników. Zdajemy sobie sprawę, że wygranie jakiegokolwiek meczu będzie

z20160914e.JPG

Nie udało się naszej drugiej drużynie wywalczyć punktów w wyjazdowym meczu przeciwko ASTS Olimpii-Unii Grudziądz, który odbył się w tę sobotę tj. 10.09.2016r. Zawodnicy KST ENERGA-MANEKIN TORUŃ po zaciętym boju ulegli drużynie gospodarzy w najmniejszym wymiarze kary 4-6. Mecz rozpoczął się od porażki naszego nowego zawodnika z wielokrotnym mistrzem Polski w

z20160914d.jpg

W niedzielę tzn 11.09.2016r. nasza druga drużyna udała się na wyjazdowy mecz przeciwko drużynie Spójni Warszawa. KST ENERGA-MANEKIN II TORUŃ grając dobre spotkanie uległa przeciwnikom, którzy są silnym kandydatem na awans do LOTTO Superligi. Spotkanie rozpoczęło się od porażek Renana Ferreiry z chińskim zawodnikiem Meng Zhenem 1-3 oraz

z20160914b.jpg

Świetnie spisali się zawodnicy KST ENERGI - MANEKIN TORUŃ  podczas I  Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików w Gniewkowie. Po wielu emocjonujących pojedynkach zwycięzcą zawodów został Antoni Zgliński. Najtrudniejszy wygrany 3-1 pojedynek, który zapewnił naszemu zawodnikowi awans

z20160914a.jpg

W poszukiwaniu talentów tenisa stołowego. Tak nazywa się nowa akcja klubu KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ, która ruszyła w miniony wtorek w Szkole Podstawowej nr. 1 w Toruniu. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 40 młodych adeptów pingponga. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością chętnych. Mamy nadzieję odkryć toruńskie talenty na miarę naszego olimpijczyka z Rio Jakuba Dyjasa czy innych czołowych zawodników Lotto Superligi Tenisa Stołowego. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdy wtorek od 15:20 do 16:20 dla uczniów

 

z20160908.jpg

Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się 5 września 2016 roku z olimpijczykami, którzy uczestniczyli w Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro 2016 i wręczył im okolicznościowe statuetki oraz decyzje o przyznaniu nagród finansowych.
W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znalazło się pięciu zawodników reprezentujących toruńskie kluby sportowe oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków

z20160906a.JPG

Zawodnik KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Cazuo Matsumoto zwyciężył w minioną sobotę w turnieju o Puchar Prezydenta Grudziądza. W finale nasz zawodnik pokonał Szymona Malickiego z Olimpii Unii Grudziądz 3-1 i tym samym zainkasował nagrodę w wysokości 1500 zł. Trzecie miejsce zajęli pokonani w półfinałach Bartosz Such z Morlin Ostróda i Wiktor Franc z Pogoni Siedlce. Pozostali Torunianie zajęli odpowiednio miejsca Paweł Piotrowski i Tomasz Kotowski 9/12 oraz Renan Ferreira Bortoleto i Damian Węderlich 13/16. Na uwagę zasługuje zwycięstwo Tomasza Kotowskiego nad naszym byłym zawodnikiem - Pawłem Chmielem, który aktualnie broni barw Superligowej Polonii Bytom.

z20160906.JPGWystęp w Turnieju Spójnia Warszawa Open nasi zawodnicy mogą zaliczyć do udanych zawodów. W silnie obsadzonym turnieju Pavel Sirucek oraz Cazuo Matsumoto stanęli na najniższym stopniu podium, a w turnieju kwalifikacyjnym zwyciężył nasz nowy nabytek, 17-letni Renan Ferreira Bortoletto. Reszta naszych zawodników spisała się przyzwoicie zajmując miejsca w przedziale 17-32, przegrywając w dobrym stylu z bardziej doświadczonymi i lepiej notowanymi zawodnikami. Byli to Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, Paweł Piotrowski, Rafał Utylski, Maciej Kotarski oraz Krzysztof Piotrowski. Triumfatorem całej imprezy został aktualny Mistrz Polski - Tomasz Lewandowski, który w finale pokonał Filipa Szymańskiego. Pula nagród w tym turnieju wynosiła 6 500 zł. W turnieju eliminacyjnym i głównym wzięło udział ponad 100 zawodników z kraju i zagranicy.

z20160901.jpg

Najlepsza w Europie liga tenisa stołowego w nowym sezonie 2016/2017 wystąpi pod nową nazwą – LOTTO Superliga Tenisa Stołowego. Marka LOTTO obecna będzie we wszystkich halach, we wszystkich rundach i we wszystkich meczach o drużynowe mistrzostwo Polski.

z20160831.jpg

Najmłodsze zawodniczki KST Energa-Manekin Toruń uczestniczyły w największym dziecięcym turnieju tenisa stołowego Andro Kids w Dusseldorfie. Zawody odbyły się w dniach 19-21.08.2016r. W turnieju drużynowym w kategorii 2006 i młodsi Amelka Wycichowska występowała z koleżanką z Niemiec, zaś Maja Kurzawska w parze z Serbką. Obydwie drużyny zajęły miejsce w przedziale 5-8.  W indywidualnych rozgrywkach Amelia zajęła 2 miejsce w grupie eliminacyjnej i znalazła się w czołowej 16

z20160823.jpg

Doskonałe wieści napłynęły do nas z Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Jakub Dyjas, jeden z najbardziej uzdolnionych graczy młodego pokolenia na Starym Kontynencie, awansował na trzecie miejsce w rankingu światowym ITTF do lat 21!
Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ i niemieckiego  LIEBHERR OCHSENHAUSEN w porównaniu z poprzednim notowaniem listy

z20160816.jpg

Godnie z turniejem olimpijskim pożegnała się męska reprezentacja Polski tenisistów stołowych. Nasza drużyna w składzie z zawodnikiem ENERGI - MANEKIN TORUŃ Jakubem Dyjasem, Wang Zeng Yi DOJLIDY BIAŁYSTOK i Danielem Górakiem BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI przegrała w walce o ćwierćfinał z faworyzowaną Japonią, aktualnym wicemistrzem świata i jak już teraz wiadomo finalistą turnieju drużynowego olimpiady w Rio. Mecz jak i

z20160811a.jpg

Jakub Dyjas i Wang Zeng Yi odpadli w 2 rundzie gry pojedynczej podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wcześniej wyeliminowane zostały Li Qian i Katarzyna Grzybowska-Franc. W wieczornych (czasu polskiego) spotkaniach Jakub Dyjas przegrał z Rosjaninem Alexandrem Shibaevem 0-4 (9:11, 8:11, 8:11, 9:11), a Wang Zeng Yi ze Słoweńcem Bojanem Tokiciem 2-4 (11:9, 9:11, 6:11, 11:9, 5:11, 3:11).
Biało-Czerwonych czekają teraz występy w olimpijskim turnieju drużynowym. W 1/8 finału oba nasze zespoły zagrają z Japończykami, aktualnymi wicemistrzami świata wśród kobiet i mężczyzn.

Wyniki

2 runda
Jakub Dyjas - Alexander Shibaev (Rosja) 0-4 (9:11, 8:11, 8:11, 9:11)
Wang Zeng Yi - Bojan Tokić (Słowenia) 2-4 (11:9,  9:11, 6:11, 11:9, 5:11, 3:11)

z20160811.jpg

W dniach od 7 do 18 sierpnia 2016 roku zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ przebywają na obozie w Gdańsku. Wszyscy czują się świetnie i ostro trenują przygotowując się do sezonu 2016/2017, który już za kilkanaście dni się rozpocznie. Zawodnicy i trenerzy korzystają z obiektów uczelnianych AZS AWF GDAŃSK. W przerwach między treningami chodzą na plażę w Sopocie. Młodsza grupa sparuje z reprezentantami Malty, którzy również przebywają na obozie w Gdańsku, a starsi młodzieżowcy trenują wspólnie z zawodnikami Olimpii Unii Grudziądz. Podczas obozu wszyscy uczestnicy zagrają najprawdopodobniej w Memoriale im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim.

z20160811a.jpg

Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ Jakub Dyjas pokonał 4:0 (11:5, 11:9, 11:9, 11:7) Marcelo Aguirre z Paragwaju w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisa stołowego w Rio De Janeiro. W drugiej rundzie Polak zagra z Rosjaninem Aleksandrem Shibaevem.
Dyjas od początku meczu grał zdecydowanie bardziej solidnie i popełniał mniej błędów. Jego ataki były skuteczne, zdobył też sporo punktów przy swoim serwisie.
Mało doświadczony Aguirre nie miał pomysłu na to jak pokonać Polaka i ostatecznie przegrał aż 0:4.
Kolejny rywal Polaka Shibaev jest sklasyfikowany na 23. miejscu światowego rankingu. Polak zajmuje w nim 52. pozycję.

pl/rio/26463100/tenis-stolowy-1-runda-mezczyzn-jakub-dyjas-marcelo-aguirre-meczTenis stołowy, 1 runda mężczyzn: Jakub Dyjas – Marcelo Aguirre (mecz)

Grupa zawodników z KST Energa-Manekin Toruń (Amelia Wycichowska, Maja Kurzawska oraz Marcel Witt) miała możliwość uczestniczenia w obozie sportowym w Czechach w miejscowości Frydlant nad Ostravici. Mieliśmy możliwość treningów w międzynarodowej obsadzie razem z klubami: LUKS Korfantów, LUKS Nysa, LUKS Stal Osowiec, SK Frydlant n/Ostrawici.

z20160717.JPG

Podczas pierwszych dwóch tygodni wakacji w klubie KST Energa-Manekin Toruń odbyły się dwa obozy dochodzeniowe dla najmłodszej grup wyczynowych.  Młodzi zawodnicy mieli okazję do trenowania dwa razy dziennie. Pierwsze poranne treningi były treningami technicznymi na stołach. Uczyliśmy się na nich poszczególnych technik tenisa stołowego stosując różne metody treningowe. Młodym zawodnikom szczególnie  spodobała się gra na wiele piłek, każdy chciał perfekcyjne zagrywać piłkę swojemu partnerowi. Trenerzy zachęcali zawodników do

z20160711.jpg

Polska reprezentacja juniorów walcząca w turnieju drużynowym mistrzostw Europy w Zagrzebiu dość nieoczekiwanie przegrała 2- 3 ze Słowacją w meczu o awans do ćwierćfinału. Jedynie lider naszej reprezentacji, zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski nie zawiódł w tym spotkaniu i zdobył komplet dwóch punktów. Niestety pozostali nasi reprezentanci Kamil Nalepa i Marco Golla nie potrafili dorzucić jednego oczka i nasz zespół

z20160629.jpg

24 czerwca w austriackim Schwechat odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów sezonu 2016/2017. ENERGA - MANEKIN TORUŃ trafiła do grupy D, gdzie za rywali będzie miała niemiecką BORUSSIĘ DUSSELDORF, francuski ASTT CHARTES oraz austriacki SPG WALTERS WELS. Torunianie choć na papierze są i tak najsłabszą drużyną nie kryją zadowolenia z wyników losowania. Po pierwsze uniknęliśmy drużyn rosyjskich i odległych bardzo kosztownych wyjazdów na daleki wschód. Po drugie wylosowaliśmy dziesięciokrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów BORUSSIĘ DUSSELDORF w składzie z największą europejską gwiazdą światowego tenisa Timo Bollem co będzie nie lada gratką dla kibiców i gwarantuje frekwencję na meczu. Po trzecie to z zespołami z Francji i Austrii powinniśmy nawiązać równorzędną walkę co oczywiście nie oznacza, że musimy wygrać dodaje Prezes klubu Krzysztof Piotrowski.

z20160624c.JPG

Zawodniczka KST Energa-Manekin Toruń Amelia Wycichowska zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Skrzatek. Zawody odbyły się w Gniewkowie 12.06.2016r. systemem grupowo - pucharowym w dwóch grupach, gdzie Amelka zwyciężyła swoją grupę. Półfinał rozegrały zawodniczki z pierwszego i drugiego miejsca w grupie na krzyż. Niestety Amelka po emocjonującej walce przegrała z Wiktorią Przybytkowską 3:2 (późniejszą zwyciężczynią zawodów). W klasyfikacji na koniec sezonu Amelia zajęła 2 miejsce w województwie.

z20160624b.jpg

22.06.2016r. w godzinach popołudniowych odbył się pierwszy Turniej Rodzinny dla zawodników KST Energa-Manekin Toruń i członków ich rodzin. Zawody odbyły się w bardzo przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Wystartowało jedenaście zespołów składających się z dziecka oraz osoby spokrewnionej (rodzice, ciocie, dziadkowie, wujkowie). Pojedynki indywidualne odbywały się według klucza dziecko-dziecko, rodzic-rodzic, a w przypadku remisu o zwycięstwie w meczu decydowała gra deblowa.
Rodzina Zglińskich w składzie Rafał i Antoni udowodnili swoją wyższość nad pozostałymi rodzinami nie przegrywając w zawodach żadnego pojedynku.
Na drugim miejscu niespodziewanie uplasowała się rodzinna Kurzawskich Maja i wujek Andrzej Kurtyka. Trzecie miejsce zajęła rodzina Afrykańskich Bartosz i  tata Krzysztof.
Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania za walkę i grę fair play.

Pozdrawiam Rafał Utylski

z20160624.JPG

W dniach 18-19 czerwca odbył się turniej tenisa stołowego Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim. W kategorii skrzat są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski (jedyne zawody w Polsce w których grają zawodnicy z różnych województw w tej kategorii). Wspaniale spisała się Amelia Wycichowska zajmując 5 miejsce przegrywając tylko z późniejszymi finalistkami Zosią Śliwką 3:0 oraz Natalią Gaworską 3:2. W pojedynku o

z20160617b.JPG

Cztery Polskie drużyny wyraziły gotowość startu w nowym sezonie w międzynarodowych rozgrywkach prowadzonych przez Europejską Unię Tenisa Stołowego (ETTU). Wszystkie  znalazły się wśród uprawnionych do gry w Lidze Mistrzów.
Dokonując zgłoszenia każda z drużyn zobowiązana była podać skład na nowy sezon. ETTU, po zsumowaniu punktów rankingowych poszczególnych zawodniczek i zawodników, opracowała ranking wszystkich ekip, a następnie - zgodnie z wyliczonymi współczynnikami - dokonała podziału na poszczególne rozgrywki. Pierwsze szesnaście drużyn z rankingu gra w Lidze Mistrzów, a kolejne w mniej prestiżowym pucharze ETTU.

z20160617.jpg

Pięciu juniorów  i czterech kadetów znalazło się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym, które w lipcu odbędą się w Chorwacji. Wśród powołanych jest zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ  Tomasz Kotowski.

skład naszej męskiej części reprezentacji:

z20160528.jpg

Po fantastycznym meczu drużyna juniorów w składzie Tomasz Kotowski, Kamil Nalepa i Marco Golla pokonała Japończyków 3:1 w finale ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie.
Sobotnie spotkanie o złoty medal rozpoczęło się od meczu lidera polskiej reprezentacji Tomasza Kotowskiego z Aoto Asazu. Polak zwyciężył 3:2, co było świetnym otwarcie finału. Następnie do stołu podszedł drugi z Polaków grający coraz więcej we Wschodzący Białystok Superlidze Kamil Nalepa, ale niestety przegrał z Koyo Kanamitsu 0:3.

com/watch?v=zscf32javhy2016 Polish Junior & Cadet Open – Day 4 LIVE

z20160504e.jpg

4 medale (jeden złoty i trzy brązowe) wywalczyli zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ  w Mistrzostwach Województwa Młodzików, które odbyły się  Laskowicach.Trzy medale zdobył Kacper Marchlewski: złoty w deblu w parze ze Stanisławem Lemańskim, brązowy indywidualnie i w drużynie razem z Antonim Zglińskim. Antek zajął trzecie miejsce w turnieju deblowym w parze ze Stanisławem Kaczanem. Kacper Marchlewski wystąpi w Krośnie w Mistrzostwach Polski Młodzików 5-8.05.2016r. Powodzenia.

z20160617b.JPG

Osiem medali wywalczyli zawodnicy i zawodniczki z naszego regionu w tym roku w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozegrano w Hali Sportowo-Widowiskowa Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie. Największy sukces odniósł Tomasz Kotowski, który sięgnął po trzy złote medale i jeden srebrny. Te z najcenniejszego kruszcu wywalczył w rywalizacji indywidualnej,

z20160504a.jpg

We wtorek 3 maja w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Żaczek. ENERGĘ - MANEKIN TORUŃ  reprezentowały trzy zawodniczki: Emilia Maruszak, Amelia Wycichowska, Maja Kurzawska. Dziewczęta wywalczyły w sumie 5 medali. Najcenniejszy złoty medal został wywalczony w zawodach drużynowych. W rozgrywkach indywidualnych drugie miejsce zajęła Emilia Maruszak, a Amelia Wycichowska była trzecia. W grze deblowej Emilia i Amelia zajęły drugie miejsce, na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane Maja Kurzawska i Wiktoria Przybytkowska.

z20160502b.jpg

ENERGA - MANEKIN TORUŃ w składzie Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, Kamil Urbanowicz, Kacper Makowski oraz trener Kazimierz Wiszowaty  wywalczyła w miniony weekend w Ostródzie tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów 2016. Torunianie w drodze do finału turnieju drużynowego pokonali kolejno VICTORIĘ CHROŚCICE 3-0, DOJLIDY BIAŁYSTOK 3-0, SMS WŁODAWA 3-0, OSTRÓDZIANKĘ OSTRÓDA 3-1  by w nim zwyciężyć po pasjonującym i wyrównanym spotkaniu zespół PALMIARNI ZIELONA GÓRA 3-2.

z20160502.jpg

Tomasz Kotowski KST - ENERGA - MANEKIN TORUŃ wywalczył w miniony weekend w Ostródzie tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów, a zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ przywieźli z Ostródy w sumie 5 medali. Złoty w drużynówce (Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, Kamil Urbanowicz, Kacper Makowski), złoty w grze pojedynczej (Tomasz Kotowski), srebrny w grze podwójnej (Tomasz Kotowski, Kamil Urbanowicz), złoty w grze mieszanej (Tomasz Kotowski, Karolina Lalak), brązowy w grze mieszanej (Kamil Urbanowicz, Julia Szymczak) Gratulacje dla zawodników i trenera Kazimierza Wiszowatego.

z20160412.jpg

Młodzi zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ wywalczyli 6 medali podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego Kadetów w tenisie stołowym, które odbyły się w Chełmnie (jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe). Rozegrano również eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów, które w tej kategorii wiekowej są rozgrywane podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

z20160406.JPG

Zawodnik KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Jakub Dyjas po ostatnich bardzo dobrych występach w  Drużynowych Mistrzostwach Świata w Malezji oraz World Tourze w Katarze, gdzie udało mu się ograć kilku zawodników ze światowej czołówki takich jak Koki Niwa Japonia nr 12, Gao Ning Singapur nr 25 czy Joao Monteiro Portugalia nr 32 awansował na 44 pozycję rankingu światowym. To ogromny progres

 

z20160321c.jpg

W niedzielę 20.03.2016r na hali KST Energa-Manekin Toruń odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Skrzatek. Na starcie w tej najmłodszej w tenisie stołowym kategorii wiekowej stanęło 27 zawodników i zawodniczek z województwa kujawsko - pomorskiego. ENERGĘ - MANEKIN TORUŃ reprezentowała Amelia Wycichowska. Nasza zawodniczka zwyciężyła wśród skrzatek. Amelka w finale pokonała

z20160321.JPG

Dwa złote medale z 84 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów, które w dniach 18-20 marca 2016 odbyły się w Wałbrzychu przywieźli zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ. Konrad Kulpa  wywalczył tytuł Mistrza Polski na 2016 rok w grze mieszanej w parze z Natalią Bajor z KU AZS Wrocław, a Jakub Dyjas Mistrzostwo Polski zdobył w grze podwójnej w parze z Danielem Górakiem DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki. Mistrzami Polski w grach pojedynczych zostali

z20160316.jpg

Czterech zawodników KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Jakub Dyjas, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski i Damian Węderlich już od najbliższego piątku w dniach 18-20 marca 2016 roku powalczy o tytuły w 84 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym, które tak jak w zeszłym roku odbędą się w Wałbrzychu. Przypominamy, że nasi zawodnicy wrócili z zeszłorocznych mistrzostw ze srebrem Kulpa i brązem Dyjas (poniżej na zdjęciu). Czy uda im się obronić

z20160310.jpg

Po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej udziałem naszej reprezentacji w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w malezyjskim Kuala Lumpur wracamy do rozgrywek Superligi. Z dwóch zaplanowanych kolejek na czwartek 10 i sobotę 12 marca KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ rozegra tylko sobotni mecz wyjazdowy z Odrą Miękinia, gdyż czwartkowe  derby na prośbę drużyny z Grudziądza przygotowującej się do półfinału Ligi Mistrzów zostały przełożone na termin późniejszy. Zaproponowaliśmy termin rozegrania tego meczu na 17 kwietnia i czekamy na decyzję wydziału rozgrywek PZTS. Na Dolny Śląsk wybieramy się

z20160307.JPG

W zawodach III Grand Prix Polski Młodzików, które tym razem odbywały się w Białymstoku brało udział trzech zawodników KST Energa-Manekin Toruń. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a zawodnicy zaciekle walczyli o każdą piłeczkę. W piątkowym turnieju eliminacyjnym zagrało dwóch naszych zawodników Filip Wołodźko oraz Antoni Zgliński.

z20160228b.JPG

Kapitalna postawa zawodnika ENERGI - MANEKIN TORUŃ i niemieckiego LIEBHERR-OCHSENHAUSEN Jakuba Dyjasa dała reprezentacji Polski zwycięstwo nad Singapurem 3:2 w inauguracyjnym meczu Drużynowych Mistrzostw Świata w Kuala Lumpur.
Występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze Dyjas w starciu z ekipą z Azji zdobył dwa punkty, pokonując sklasyfikowanego na 21. miejscu na świecie Gao Ninga oraz Yanga Zi.

z20160228.jpg

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ podczas zakończonego dzisiaj w Nadarzynie III GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW. Zwyciężył Tomasz Kotowski, a drugi z naszych zawodników Kamil Urbanowicz zajął trzecie miejsce. Dwaj kolejni zawodnicy ENERGI- MANEKIN TORUŃ Damian Węderlich i Kacper Makowski zajęli odpowiednio miejsca 15 i 19. Rywalizację dziewcząt wygrała Katarzyna Galus LUKS SKRZYSZÓW. W zawodach wzięło udział 270 zawodników i zawodniczek z całego kraju,

z20160223.jpg

Zawodnik KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski został po raz trzeci z rzędu mistrzem województwa kujawsko - pomorskiego seniorów. W turnieju wzięło udział 32 najlepszych zawodników województwa kujawsko - pomorskiego. Torunianin dorzucił jeszcze dwa medale - złoty w grze mieszanej z Katarzyną Nowociń Luks Chełmno oraz brązowy w grze podwójnej z kolegą klubowym Tomaszem Kurtyką. Złoto w grze

z20160221.jpg

Już 28  lutego w Kuala Lumpur rozpoczynają się drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym. W Malezji nie zabraknie oczywiście męskiej reprezentacji Polski, a wśród nich zawodników ENERGI - MANEKIN TORUŃ Jakuba Dyjasa i Konrada Kulpy. Nasza drużyna rywalizować będzie w grupie C Championship Division. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego w fazie grupowej zagrają z Japonią, Portugalią, Białorusią, Ukrainą i Singapurem.

z20160214c.jpeg

W warszawskim hotelu Regent po raz trzeci odbyła się gala "Diamentowa Rakietka", na której wręczone zostały specjalnie zaprojektowane statuetki za dokonania we Wschodzący Białystok Superlidze w roku 2015. Nagrodzono nie tylko osiągnięcia sportowe, ale także wsparcie przy organizacji i promocji tenisa stołowego w Polsce. Za wsparcie  i promocję tenisa stołowego " Diamentową Rakietkę " otrzymało Miasto Toruń, a Grupa ENERGA została odznaczona statuetką "SUPER PARTNER" za wsparcie naszego klubu.

z20160214a.jpg

Ponad 200 zawodników, w tym czterech tenisistów stołowych KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ (Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i Kacper Makowski) będzie w tym roku otrzymywać stypendium sportowe od miasta.

z20160125.jpg

Zawodnik KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Jakub Dyjas zdobył brązowy medal podczas ITTF World Tour Hungarian Open do 21. lat. W turnieju seniorów, Dyjas odpadł dopiero w 1/8 finału minimalnie przegrywając z aktualnie siódmym w rankingu światowym Chuang Chih-Yuanem z Tajwanu. Pozostali zawodnicy Energi - Manekin Toruń

com/watch?v=zglzqtaaxn4Hungarian Open 2016 Highlights: CHUANG Chih-Yuan vs DYJAS Jakub (R16)

z20160120a.jpg

Dobrze podczas III Grand Prix Polski Seniorów w Łomży zaprezentowali się zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ. Konrad Kulpa zajął miejsce 5/6, a Tomasz Kotowski miejsce 7/8. Turniej ten był ostatnią ogólnopolską eliminacją do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów, które w dniach 18 - 20 marzec odbędą się w Wałbrzychu. Wyżej wymienieni toruńscy zawodnicy dobrymi występami w trzech turniejach z cyklu Grand Prix Polski Seniorów mają już zapewniony udział w finale. Oprócz nich barw naszego klubu w Mistrzostwach Polski bronił będzie jeszcze Jakub Dyjas, który z racji miejsca w czołowej setce rankingu światowego nie musiał brać udziału w żadnych kwalifikacjach. Pozostali zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ wypadli w Łomży dość przeciętnie zajmując miejsca: Urbanowicz Kamil 41/48, Piotrowski Paweł  i Węderlich Damian 49/56. Ostatnią szansą by wystąpić na MP Seniorów jest zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc na Mistrzostwach Województwa Seniorów.

z20160120.jpg

W środę w Budapeszcie rozpocznie się pierwszy w tym roku turniej z cyklu World Tour - Hungarian Open w tenisie stołowym. Na start w stolicy Węgier zdecydowało się dziesięcioro zawodników i zawodniczek z naszego kraju. Są wśród nich czterej zawodnicy KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ Jakub Dyjas, Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Cazuo Matsumoto reprezenyujący Brazylię.

z20160115.jpg

W minioną niedzielę w Grudziądzu odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów. Gra toczyła się o dwa miejsca premiowane awansem do III Grand Prix Polski, które już w najbliższy weekend odbędzie się w Łomży. Drugie miejsce i awans wywalczył zawodnik KST ENERGA- MANEKIN TORUŃ Paweł Piotrowski, który dopiero w finale 1-3 uległ Arturowi Białkowi z Gwiazdy Zooleszcz Bydgoszcz i o najwyższe laury w Łomży będzie walczył i bronił barw naszego klubu wraz z Konradem Kulpą i Tomaszem Kotowskim, którzy grę w III GPP mają zapewnioną z listy krajowej ( czołowa 16-ka nie musi brać udziału w eliminacjach wojewódzkich ) . W zawodach wzięło udział 62 zawodników i zawodniczek z województwa kujawsko pomorskiego. Miejsca pozostałych naszych zawodników to : 4 - Węderlich Damian, 9 - Urbanowicz Kamil, 11/12 Kurtyka Tomasz, 13-16 Piotrowski Krzysztof, 17/24 Wiśniewski Rafał i Makowski Kacper.