• Energa
  • Enet
  • Manekin
  • Miasto Toruń

Polscy tenisiści stołowi sensacyjnie pokonali mistrzów Europy Portugalczyków 3:1 w swoim czwartym meczu grupowym drużynowych mistrzostw świata w Kuala Lumpur. Biało-Czerwoni są bliscy awansu do 1/8 finału malezyjskiego turnieju.
Wang Zeng Yi i Jakub Dyjas pokonali aktualnego indywidualnego wicemistrza kontynentu Marcosa Freitasa. W rankingu światowym Portugalczyk jeszcze niedawno był ósmy, a obecnie jest 11. "Wandżi" zajmuje 40. miejsce, a Dyjas 82.
Punkt dla polskiego zespołu wywalczył też Daniel Górak (ITTF - 67.), który wygrał 3:1 z Joan Monteiro (45.).
W portugalskiej ekipie zwycięstwo odniósł tylko Tiago Apolonia (26.) - z Dyjasem 3:1.
W tym składzie Portugalczycy wygrali mistrzostwa Europy w Lizbonie w 2014 roku.
Na zakończenie fazy grupowej Polacy zagrają w środę z Białorusią.
Bezpośredni awans do ćwierćfinałów uzyskają zwycięzcy czterech grup, natomiast drużyny z drugich i trzecich miejsc rozegrają spotkania barażowe o wejście do ósemki. Pozostałe ekipy (z pozycji 4-6) będą grały o lokaty 13-24.

Polska - Portugalia 3:1
Wang Zeng Yi - Marcos Freitas 3:0
Jakub Dyjas - Tiago Apolonia 1:3
Daniel Górak - Joao Monteiro 3:1
Jakub Dyjas - Marcos Freitas 3:2